Кабінет міністрів України на своєму засіданні сьогодні, 13 травня, схвалив проект закону про проведення повторних виборів у семи одномандатних виборчих округах. Законопроект був схвалений з урахуванням висновків ОБСЄ, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.
Кабінет міністрів України на своєму засіданні сьогодні, 13 травня, схвалив проект закону про проведення повторних виборів у семи одномандатних виборчих округах. Законопроект був схвалений з урахуванням висновків ОБСЄ, повідомляє прес-служба Міністерства юстиції.
Проектом закону пропонується встановити, що проведення повторних виборів народних депутатів України в цих одномандатних виборчих округах здійснюватися у відповідності зі статтями 104 (повторні вибори) і 107 (особливості підготовки і проведення позачергових виборів депутатів) закону України "Про вибори народних депутатів України" на підставі рішення Центральної виборчої комісії, яке приймається не пізніше ніж через 15 днів після набрання чинності цього закону.
Читайте також: У Севастополі стартувала виборча кампанія з довиборів у ВР на окрузі №224
Таким чином, пропонується врахувати зауваження, висловлені в остаточному звіті Місії спостереження за виборами ОБСЄ / БДІПЛ, що відбулися 28 жовтня 2012, зокрема, створення законодавчих основ для проведення повторних виборів народних депутатів України в 94, 132, 194, 197 та 223 одномандатних виборчих округах.
Реалізація проекту закону буде здійснюватися за кошти резервного фонду Державного бюджету України.
Проект закону був розроблений у зв'язку з прийняттям Центральною виборчою комісією постанови "Про неможливість достовірного встановлення підсумків голосування і результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223". А також, у зв'язку з визнанням 8 лютого 2013 р. Вищим адміністративним судом України неможливим достовірного встановлення підсумків голосування та результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 р. в одномандатних виборчих округах № 11 та 71.
Нагадаємо, парламентські вибори в Україні пройшли восени 2012 р. Однак, у Верховну Раду пройшли 445 народних депутатів. 5 листопада ЦВК визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування на виборах народних депутатів ВР VII скликання на округах № 94, 132, 194, 197 і 223 у зв'язку з численними порушеннями, допущеними в ході голосування і підрахунку голосів. Там мають відбутися перевибори.
Читайте також: КСУ не став відкривати провадження у справі про призначення перевиборів на проблемних округах
В окрузі №94 у Київській області, відповідно до протоколів, переміг опозиціонер Віктор Романюк, однак кандидат від ПР Тетяна Засуха через суд домоглася скасування результатів голосування на 30 дільницях. В окрузі №132 також переміг кандидат від "Батьківщини" Аркадій Корнацький, проте кандидат від влади Віталій Трав'янко оскаржив результати. Все закінчилося втручанням "Беркута" у виборчий процес. У Черкаській області в округах №194 та №197, згідно протоколів, перемогли опозиціонери Микола Булатецький і Леонід Доценко, однак через суди підрахунок результатів був зірваний Валентиною Жуковською та Богданом Губським. У київському окрузі №223 виборчий процес перетворився на фарс. ОВК не захотіла визнавати результати голосування за протоколами, за яким Микола Левченко переміг Віктора Пилипишина.
8 листопада 2012 р., було опубліковано постанову Верховної Ради, згідно з яким парламент рекомендує Центральній виборчій комісії призначити перевибори у 94, 132, 194, 197 і 223 округах. Також Рада доручила Кабінету міністрів невідкладно забезпечити фінансування повторних виборів в установленому порядку. Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в Україні немає грошей на повторні вибори.
Читайте також: ГПУ порушила дев'ять кримінальних справ за фактами порушень в ході виборів
Додамо, що через кілька місяців після виборів Вищий адмінсуд України позбавив мандатів Павла Балогу (пройшов по округу №71) та Олександра Домбровського (округ №11), скасувавши своїм рішенням результати виборів в цих округах. Перевибори тут мають відбутися разом з виборами в так званих п'яти проблемних округах.