Кабінет міністрів України доручив Фонду державного майна України (ФДМУ) продати державні пакети акцій ПрАТ "Кримський титан" і ПАТ "Сумихімпром". Про це йдеться в розпорядженні уряду №469-р від 11 липня 2012 р.
Кабінет міністрів України доручив Фонду державного майна України (ФДМУ) продати державні пакети акцій ПрАТ "Кримський титан" і ПАТ "Сумихімпром". Про це йдеться в розпорядженні уряду №469-р від 11 липня 2012 р.
Згідно документу, Кабмін доручив Державному агентству з управління державними корпоративними правами та майном передати ФДМУ державний пакет акцій (100%) ПАТ "Державна холдингова компанія "Титан України", яке володіє пакетами акцій ПрАТ "Кримський титан" і ПАТ "Сумихімпром".
Крім того, ФДМУ має забезпечити вилучення із статутного капіталу ПАТ "ДАК "Титан" та продаж державного пакета акцій ПрАТ "Кримський титан" у розмірі 50% плюс одна акція статутного капіталу і надходження отриманих від продажу коштів до державного бюджету.
Також ФДМУ має в місячний строк після продажу пакета акцій вилучити із статутного капіталу ДХК "Титан України" 100% акцій ПАТ "Сумихімпром" і ДАК "Титан" та продати їх.
Накінець ФДМУ здійснить заходи щодо ліквідації ДХК "Титан України".
Нагадаємо, ще в липні минулого року Президент України Віктор Янукович підписав закон №3563-VI "Про внесення змін до закону "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" щодо скорочення переліку підприємств, які не підлягають приватизації". Документ містить перелік об'єктів права державної власності, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані. До них віднесені кримський "Титан", Вільногорський гірничо-металургійний комбінат, Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат і Запорізький титано-магнієвий комбінат.
Хоча держава через ДАК "Титан" володіє в "Кримському титані" 50% +1 акцією, оперативне управління над підприємством здійснює власник 50% -1 акція - Ostchem Holding, що входить в Group DF Дмитра Фірташа. Конфлікт між компанією і урядом вдалося врегулювати лише після президентських виборів 2010 р. і зміни влади в Україні. Більше того, колишні топ-менеджери Ostсhem очолили найбільші державні активи титанової галузі України - "Титан Україна", "Сумихімпром" і Запорізький титаномагнієвий комбінат.
"Кримський титан" - найбільший у Центральній і Східній Європі виробник двоокису титану. 50% плюс 1 акція належить державній акціонерній компанії "Титан". За прогнозом ФДМУ, за 2012 р. за оренду Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату (ІГЗК) і Вільногірського державного гірничо-металургійного комбінату (ВГМК) ПрАТ "Кримський титан" заплатить до державного бюджету 140-150 млн грн.
ПАТ "Сумихімпром" - енергохімічний комплекс, промисловий майданчик якого займає 226 гектарів. Підприємство розташоване на північному сході Україні. До складу підприємства входять: 11 основних цехів, 20 допоміжних цехів, 7 підрозділів непромислової групи (комбінат громадського харчування, санаторій-профілакторій та ін.). Чистий збиток "Сумихімпрома" в І кварталі 2012 р. збільшився в 2,7 рази - до 71,5 млн грн.