Кабмін скасував обов'язковий голографічний захист акцизних марок
Кабінет міністрів України скасував обов'язковий голографічний захист марок акцизного податку. Відповідну постанову Кабміну, проект якої підготувало Міністерство юстиції, було ухвалено сьогодні , 18 квітня, під час засідання уряду. Про це повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович, передає прес-служба Мін'юсту.
Міністр уточнив, що мова не йде про скасування марок акцизного податку нового зразка із удосконаленими елементами захисту. Йдеться лише про відміну обов'язкового голографічного захисту акцизних марок.
За словами міністра, постанова Кабміну була ухвалена у зв'язку з тим, що на сьогодні відносини, пов'язані із застосуванням обов'язкового голографічного захисту документів і груп товарів, більше не є предметом державного регулювання.
Міністр нагадав, що з метою зменшення фінансового навантаження на суб'єктів господарювання, у 2011 р. була прийнята низка актів щодо відміни обов'язкового застосування голографічного захисту документів і груп товарів. Таким чином, враховуючи відміну обов'язкового голографічного захисту документів і груп товарів, Кабінет міністрів узгодив постанови, якими регулюються питання використання голографічного захисного елементу для захисту марок акцизного податку, з іншими нормативно-правовими актами, пояснив міністр юстиції.
Нагадаємо, 3 березня 2011 р. Президент України Віктор Янукович підписав указ про скасування обов'язкового застосування голографічного захисту документів і груп товарів в Україні. Главою держави було визнано таким, що втратив чинність, указ Президента України від 15 листопада 2000 р. №1239 "Про захист документів і товарів голографічними захисними елементами", який є основним актом, що запровадив в Україні обов'язкове застосування голографічного захисту документів і груп товарів.
За словами голови Держкомпідприємництва України Михайла Бродського, в Україні вартість документів суворої звітності складає близько 8 млрд грн в рік. "За моїми оцінками, вартість документів суворої звітності, захисних знаків, в рік складає близько 8 млрд грн! Це не збори, це - побори! І велика частина цих грошей йде не до бюджету, а на рахунки фізичних осіб, які проживають за кордоном і платять податки не в Україні", - заявив М.Бродський. На його думку, одним з ключових чинників високої вартості бланків для різних документів є необхідність використання голографічних знаків.