ua en ru

М.Бродський: В Україні вартість документів суворої звітності складає близько 8 млрд грн в рік

Автор: RBC.UA
В Україні вартість документів суворої звітності складає близько 8 млрд грн в рік. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив глава Держкомпідприємництва України Михайло Бродський.

В Україні вартість документів суворої звітності складає близько 8 млрд грн в рік. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня" заявив глава Держкомпідприємництва України Михайло Бродський.

"За моїми оцінками, вартість документів суворої звітності, захисних знаків, в рік складає близько 8 млрд грн! Це не збори, це - побори! І велика частина цих грошей йде не до бюджету, а на рахунки фізичних осіб, які проживають за кордоном і платять податки не в Україні", - заявив М.Бродський.

На його думку, одним з ключових чинників високої вартості бланків для різних документів є необхідність використання голографічних знаків.

Він підкреслив, що вже надіслав керівництву країни лист з пропозицією про скасування зайвих голографічних захисних елементів.
"Я надіслав Президентові лист, в якому пояснив ситуацію і запропонував скасувати голографічний захист паперового документообігу в більшості сфер, де в цьому немає ніякої необхідності", - підкреслив М.Бродський.

"Навіть у Міністерстві аграрної політики... для корів зробили спеціальні захищені паспорти! Марки наклеїли навіть на складські квитанції на зберігання зерна. І так по всіх міністерствах і відомствах", - повідомив глава Держкомпідприємництва.

Нагадаємо, 2 вересня ц.р. прем'єр-міністр МиколаАзаров доручив М.Бродському підготувати для Кабміну узгоджені пропозиції, як можна усунути посередників при наданні адміністративних послуг. За інформацією М.Бродського, міністерства і відомства приховують інформацію про реальну кількість адмінпослуг, які надаються посередницькими структурами. Проте зустрічі з підприємцями дозволяють комітету контролювати ситуацію і надавати її керівництву держави для застосування відповідних заходів.

«Більше 2000 тис. грн в рік залишиться в бюджеті кожної сім'ї у разі скасування різного роду нотаріальних довіреностей, дорогих бланків з голограмою, зайвих довідок. Люди вимушені кожного разу платити по 200-300 грн у нотаріуса за бланки і підтверджувати невідомо що. Ми обов'язково переглянемо необхідність бланків суворої звітності і строгого обліку», - сказав тоді М.Бродський.