Митний союз залишив за собою право вводити мито при загрозі своєї промисловості. Про це говориться у тексті договору про ЗВТ с СНД, що опублікований на сайт Кабінету міністрів України.
Митний союз залишив за собою право вводити мито при загрозі своєї промисловості. Про це говориться у тексті договору про ЗВТ с СНД, що опублікований на сайт Кабінету міністрів України.
Згідно з документом, у разі якщо участь однієї з сторін в угоді веде до зростання імпорту з неї в таких обсягах, які завдають шкоди або загрожують завдати шкоди промисловості Митного союзу, то держави - учасники Митного союзу після проведення відповідних консультацій залишають за собою право ввести мита відносно імпорту відповідних товарів у розмірі ставки режиму найбільшого сприяння. Крім того, відповідно до тексту договору, у разі, якщо одна із сторін вважатиме, що інша сторона не виконує своїх зобов'язань і таке невиконання завдає або може завдати шкоди першій стороні, обидві сторони проводять консультації з метою досягнення взаємоприйнятного усунення розбіжностей. "У разі недосягнення згоди спір може, за вибором першої сторони, бути переданий на розгляд економічного суду СНД, якщо обидві сторони є учасницями угоди про статус економічного суду СНД від 6 липня 1992 р., або комісії експертів відповідно до процедури вирішення спорів", - говориться в договорі.
Серед іншого, в документі говориться, що Україна встановила мита на експорт великої рогатої худоби в Казахстан і Російської Федерації в 2011 р. в 35%. Мита встановлені на нетелів, корів, інші домашні види, овець, ягнят, а також їхні шкури. Згідно з документом, починаючи з 1 січня року, що настає після вступу України у СОТ, ставка експортного мита на товари за кодами щороку зменшується на 5 процентних пунктів до позначки 10 %. Ставка на момент вступу України у СОТ становила 50 %, на 2011 р. - 35 %.
Також в документі говориться, що Україна встановила мита на експорт сталі і кольорового металу в рамках зони вільної торгівлі (ЗВТ) з країнами Співдружності незалежних держав (СНД) на 2012 р. на 21%. Встановлюється єдина ставка на експорт феросплавів, сталі, нікелю, цинку, олова, алюмінію, вольфраму, титану, металокераміки. Ставка експортного мита встановлюється відповідно до року членства України у СОТ: перший - 30 %, другий - 27 %, третій - 24 %, четвертий - 24 %, п'ятий - 21 %, шостий - 18 %, сьомий - 15 %. Згідно з договором, на 2010 і 2011 рр. ставка становить 24 %.
Також в договорі про ЗВТ говориться, що більшість країн Співдружності незалежних держав (СНД) - Білорусія, Казахстан, Росія - встановили мито на імпорт білого цукру з України до 340 дол. за тонну. Вірменія, Киргизстан і Таджикистан квоти на цукор не встановлювали. Відповідно до договору, "термін буде визначений за взаємною домовленістю". Молдавія встановила ставку мита в 75% на всі види цукрів до 1 січня 2015 р.по закінченню терміну імпорт буде здійснюватися в обсягах узгоджених безмитних квот.
У свою чергу, Україна встановила мито на імпорт білого цукру з Білорусі, Казахстану і Російської Федерації в 50% (термін буде визначений за взаємною домовленістю), на імпорт цукру з цукрового очерету або цукрового буряка і хімічно чистого сахарози в твердому стані з Молдавії - 50% (до 1 січня 2015 р.).
Нагадаємо, 9 листопада уряд передав договір на ратифікацію ВР. Повідомлялося, що у документі враховані пропозиції України, які дають можливість більш ефективно захистити національні економічні інтереси, зокрема, при застосуванні захисних заходів. Після набрання чинності договором про зону вільної торгівлі СНД очікується позитивний вплив на рівні близько 3-3,5 % обсягу випуску в цілому, ВВП - на рівні 2,5%.
Раніше перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що сподівається на ратифікацію Верховною Радою угоди про зону вільної торгівлі з країнами СНД найближчим часом.
23 жовтня Президент України Віктор Янукович заявив, що угода про зону вільної торгівлі з країнами СНД не буде перешкоджати євроінтеграції України. Глава держави зазначив: складна економічна ситуація в світі вимагає від України активних зусиль з інтеграції національної економіки у світову.
Нагадаємо, раніше, член Європейської комісії з питань торгівлі Карел де Гухт заявив на зустрічі з першим віце-прем'єром, міністром економічного розвитку і торгівлі України Андрієм Клюєвим, що не бачить протиріч у підписаній угоді про зону вільної торгівлі в рамках СНД і створенням ЗВТ Україна-ЄС.
19 жовтня прем'єр-міністр Микола Азаров сказав, що створення зони вільної торгівлі в Співдружності незалежних держав дозволить Україні суттєво поліпшити платіжний баланс.
Прем'єр-міністр підкреслив, що негативне сальдо торгового балансу України зараз становить приблизно 6 млрд дол. При цьому він підкреслив, що уряд вживає всіх необхідних заходів для поліпшення ситуації. Зокрема, цьому сприятиме підписання угоди про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД, Євросоюзу та інших країн світу, що дозволить освоїти нові ринки для вітчизняних товарів і послуг.
Нагадаємо, прем'єр-міністри країн-членів СНД підписали 18 жовтня в ході засідання глав урядів СНД у Санкт-Петербурзі угоду про створення зони вільної торгівлі.
Раніше прем'єр-міністр РФ Володимир Путін нагадав, що договір про вільну торгівлю спочатку був підписаний в 1994 р., але не всі країни, в тому числі, і Росія, ратифікували його. За словами прем'єра, фактично документ не працював. Путін також звернув увагу, що за I півріччя 2011 р. товарообіг в рамках СНД збільшився на 48% і перевищив 134 млрд дол..
Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна розраховує на підписання на саміті глав урядів країн СНД угоди про всеосяжну зону вільної торгівлі (ЗВТ) Співдружності.
Він підкреслив, що 40% українського експорту спрямовано в Росію та країни СНД.
Раніше перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв зазначав, що Україна сподівається на підписання договору про зону вільної торгівлі з країнами Співдружності Незалежних Держав у жовтні поточного року.
Робота над угодою тривала 3 роки, відбулося 14 раундів переговорів. Активізувалася робота протягом 2010-2011 рр.