ua en ru

Кабмін оголосив Каськіву догану за LNG-термінал

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України оголосив догану голові Держінвестпроекту Владиславу Каськіву. Про це прес-службі Держінвестпроекту повідомив сам Каськів.

Кабінет міністрів України оголосив догану голові Держінвестпроекту Владиславу Каськіву. Про це говориться на сайті Держінвестпроекту.

Сам голова відомства зазначив, що відомство опрацьовує понад 12 різних угод з реалізації проекту.

"Його реалізація вже пройшла точку неповернення. А Президент зняв інтригу, коли сказав, що проект буде реалізований за будь-яких обставин. Тому сьогодні вкрай необхідно поставити крапку в цій історії, щоб швидко рухатися далі. Головні події за проектом відбудуться в три наступні тижні. Зараз ми опрацьовуємо понад 12 різних угод з реалізації проекту", - сказав Каськів.

Читайте також: Правоохоронні органи поки не займаються розслідуванням ситуації навколо LNG-терміналу, - Арбузов

Нагадаємо, 26 листопада 2012 р. Держагентство з інвестицій та управління національними проектами публічно підписало рамкову угоду про наміри створити консорціум з управління LNG-терміналом з Gas Natural SDG. Увечері 26 листопада Gas Natural Fenosa розповсюдила повідомлення, в якому заявила, що не підписувала ніякого контракту про інвестиції в LNG-термінал в Україні, не має представників в Україні, які б вели цю роботу, і категорично заперечує всі повідомлення в ЗМІ з цього приводу. Згідно з повідомленням Держагенства з інвестицій, непорозуміння між іспанською та українською сторонами було врегульовано.

У грудні 2012 р. іспанська Gas Natural Fenosa подала скаргу до Вищого суду Іспанії проти Джорді Сарда Бонвіт, 43-річного лижного інструктора, який підозрюється в тому, що, видаючи себе за представника компанії, підписав фальшиве угоду з урядом України
Нагадаємо, 26 листопада 2012 р. в Одеській обл. було розпочато будівництво LNG-терміналу потужністю 10 млрд куб. м газу в рік вартістю 969 млн євро. Термінал приймає 10 млрд куб. м зрідженого газу на рік, що становить більше ніж третину обсягів блакитного палива, яке імпортується з Росії. Проект буде реалізовувати в кілька етапів. На першому етапі буде побудована плавуча установка для зберігання та регазифікації потужністю до 5 млрд куб. м природного газу на рік, на другому - наземний термінал із двома резервуарами. На третьому - третій резервуар і додаткове обладнання, необхідне для доведення потужності термінала до 10 млрд куб. м.

Читайте також: Gas Natural подала в суд на людину, яка підписала договір з Україною по LNG-терміналу

Для підключення терміналу до ГТС побудують гілку газопроводу довжиною 65 км, і передбачається, що постачальниками зрідженого газу будуть Алжир, Лівія, Єгипет, Катар і Азербайджан. 735 млн євро - вартість LNG-терміналу, друга складова - морська частина, третя складова - приєднання терміналу до ГТС. Таким чином, їх вартість 735, 121 і 113 млн євро - це сукупна вартість всіх проектів, пов'язаних з LNG-терміналом.

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Як розповів Каськів, зріджений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. Крім того, повідомлялося, що Україна розгляне можливість закупівлі зрідженого газу в США.

Зріджений природний газ (англ. термін - Liquefied natural gas) - стан природного газу, що отримується з нормального стану при охолодженні або підвищеному тиску. Зрідження природного газу проводиться для більш легкого і компактного складування або транспортування споживачеві. Щільність СПГ приблизно в 2 рази менше щільності бензину. Температура кипіння від -158 до -163 градусів залежно від складу. Коефіцієнт скраплення - 92 (так званий економічний режим, застосовуваний на газорозподільних станціях) до 95%.

Читайте також: Ставицький обіцяє побудувати LNG-термінал

Експерти вважають, що світове виробництво зрідженого природного газу зростає швидше, ніж будь-якого іншого палива, загрожуючи позиціях традиційних постачальників нафти і газу в Європі і на Близькому Сході. Незважаючи на економічний спад, продажу СПГ у 2011 році зросли на 10%, а виробництво досягло 240,8 мільйона тонн, за даними Міжнародної групи імпортерів СПГ. У грошовому вираженні продажу СПГ склали 250-260 млрд дол - близько третини продажів газу, тоді як нафти було продано на 2,2 трлн дол.