Кабмін оголосив Каськіву догану за LNG-термінал
Кабінет міністрів України оголосив догану голові Держінвестпроекту Владиславу Каськіву. Про це говориться на сайті Держінвестпроекту.
Сам голова відомства зазначив, що відомство опрацьовує понад 12 різних угод з реалізації проекту.
"Його реалізація вже пройшла точку неповернення. А Президент зняв інтригу, коли сказав, що проект буде реалізований за будь-яких обставин. Тому сьогодні вкрай необхідно поставити крапку в цій історії, щоб швидко рухатися далі. Головні події за проектом відбудуться в три наступні тижні. Зараз ми опрацьовуємо понад 12 різних угод з реалізації проекту", - сказав Каськів.
Читайте також: Правоохоронні органи поки не займаються розслідуванням ситуації навколо LNG-терміналу, - Арбузов
Нагадаємо, 26 листопада 2012 р. Держагентство з інвестицій та управління національними проектами публічно підписало рамкову угоду про наміри створити консорціум з управління LNG-терміналом з Gas Natural SDG. Увечері 26 листопада Gas Natural Fenosa розповсюдила повідомлення, в якому заявила, що не підписувала ніякого контракту про інвестиції в LNG-термінал в Україні, не має представників в Україні, які б вели цю роботу, і категорично заперечує всі повідомлення в ЗМІ з цього приводу. Згідно з повідомленням Держагенства з інвестицій, непорозуміння між іспанською та українською сторонами було врегульовано.
У грудні 2012 р. іспанська Gas Natural Fenosa подала скаргу до Вищого суду Іспанії проти Джорді Сарда Бонвіт, 43-річного лижного інструктора, який підозрюється в тому, що, видаючи себе за представника компанії, підписав фальшиве угоду з урядом України
Нагадаємо, 26 листопада 2012 р. в Одеській обл. було розпочато будівництво LNG-терміналу потужністю 10 млрд куб. м газу в рік вартістю 969 млн євро. Термінал приймає 10 млрд куб. м зрідженого газу на рік, що становить більше ніж третину обсягів блакитного палива, яке імпортується з Росії. Проект буде реалізовувати в кілька етапів. На першому етапі буде побудована плавуча установка для зберігання та регазифікації потужністю до 5 млрд куб. м природного газу на рік, на другому - наземний термінал із двома резервуарами. На третьому - третій резервуар і додаткове обладнання, необхідне для доведення потужності термінала до 10 млрд куб. м.
Читайте також: Gas Natural подала в суд на людину, яка підписала договір з Україною по LNG-терміналу
Для підключення терміналу до ГТС побудують гілку газопроводу довжиною 65 км, і передбачається, що постачальниками зрідженого газу будуть Алжир, Лівія, Єгипет, Катар і Азербайджан. 735 млн євро - вартість LNG-терміналу, друга складова - морська частина, третя складова - приєднання терміналу до ГТС. Таким чином, їх вартість 735, 121 і 113 млн євро - це сукупна вартість всіх проектів, пов'язаних з LNG-терміналом.
Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. Як розповів Каськів, зріджений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. Крім того, повідомлялося, що Україна розгляне можливість закупівлі зрідженого газу в США.
Зріджений природний газ (англ. термін - Liquefied natural gas) - стан природного газу, що отримується з нормального стану при охолодженні або підвищеному тиску. Зрідження природного газу проводиться для більш легкого і компактного складування або транспортування споживачеві. Щільність СПГ приблизно в 2 рази менше щільності бензину. Температура кипіння від -158 до -163 градусів залежно від складу. Коефіцієнт скраплення - 92 (так званий економічний режим, застосовуваний на газорозподільних станціях) до 95%.
Читайте також: Ставицький обіцяє побудувати LNG-термінал
Експерти вважають, що світове виробництво зрідженого природного газу зростає швидше, ніж будь-якого іншого палива, загрожуючи позиціях традиційних постачальників нафти і газу в Європі і на Близькому Сході. Незважаючи на економічний спад, продажу СПГ у 2011 році зросли на 10%, а виробництво досягло 240,8 мільйона тонн, за даними Міжнародної групи імпортерів СПГ. У грошовому вираженні продажу СПГ склали 250-260 млрд дол - близько третини продажів газу, тоді як нафти було продано на 2,2 трлн дол.