ua en ru

Кабмін направив 24,7 млрд грн на освітнє держзамовлення

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України затвердив державне замовлення на суму 24,7 млрд грн на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних і робочих кадрів, підвищення кваліфікації і перепідготовку кадрів для державних потреб в 2013 р.

Кабінет міністрів України затвердив державне замовлення на суму 24,7 млрд грн на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних і робочих кадрів, підвищення кваліфікації і перепідготовку кадрів для державних потреб в 2013 р. Про це повідомляє прес-служба секретаріату Кабінету міністрів України.

Відповідна ухвала прийнята на засіданні Кабміну 20 травня 2013 р.

Звідний обсяг фінансування на ці цілі складає 24,7 млрд грн., що на 5,6% більше, ніж у 2012 р.

Читайте також: Українські виші не увійшли до сотні кращих університетів світу

При формуванні держзамовлення враховані потреби у відповідних фахівцях, збільшені обсяги держзамовлення по технічних спеціальностях, зокрема удвічі - по ІТ-технологіям, зате зменшено держзамовлення юристів, економістів-міжнародників, менеджерів з маркетингу.

Нагадаємо, в лютому прем'єр-міністр Микола Азаров (на фото) доручив передбачити збільшення держзамовлення для навчання фахівців ІТ-галузі в українських вишах.

За його словами, це пов'язано з тим, що при збереженні існуючих темпів зростання в 2015 році може знадобитися як мінімум 100 тис. кваліфікованих фахівців для нових робочих місць.

Читайте також: МОН планує в 2013 р. збільшити держзамовлення на технічні спеціальності, - Табачник

"За планами ЄС до 2018 року буде створено для програмістів додаткові 700 тис. робочих місць. Виникає закономірне питання: за рахунок яких країн? Ми ж у свою чергу повинні створити такі умови, щоб молодим не треба було виїжджати за кордон", - відзначив прем'єр-міністр.

Раніше міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявив, що Міністерство освіти і науки в 2013 р. планує збільшити держзамовлення на інженерні і технічні спеціальності. Він сказав: "Будемо разом з громадськістю все-таки переходити до того, щоб визначити перелік найбільш перспективних базових університетів. Не міністерство це робитиме, а ради ректорів, громадська рада, щоб вони визначили, які університети є найбільш перспективними, і концентрувати підтримку, зусилля бюджету будемо саме в цих університетах. І звичайно, підвищення якості математичної і природничо-наукової освіти в школах, адже переконаний, що за математиками, фізиками, інженерами - майбутнє ХХІ і ХХІІ сторіч".

Читайте також: Уряд має намір підтримувати розвиток IT-галузі

Нагадаємо, в березні газета Times та інформаційна група Thomson Reuters оприлюднили рейтинг Times Higher Education за 2013 р., який складається з 100 кращих університетів світу. Українські виші прогнозовано не увійшли до сотні кращих, що ще раз примушує задуматися над змістом і напрямом освітньої реформи в Україні. Дані рейтингу явно йдуть врозріз з оптимістичними заявами Дмитра Табачника, який в одному зі своїх телевиступів у рамках закритої вже програми "Велика політика з Євгеном Кисельовим" висловлював гордість з приводу того, що в українські університети приїжджають вчитися студенти навіть з ЄС.