ua en ru

Кабмін може скасувати пільги на імпорт цілої низки товарів

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів планує збільшити надходження в бюджет за рахунок скасування пільг на імпорт різних товарів. Як повідомили джерела у Кабміні, уряд планує збільшити додаткові надходження до бюджету по цілій низці галузей.

Кабінет міністрів планує збільшити надходження в бюджет за рахунок скасування пільг на імпорт різних товарів. Як повідомили джерела у Кабміні, уряд планує збільшити додаткові надходження до бюджету по цілій низці галузей. Зростання тарифних ставок очікується на 18% від тих, що діяли в 2011 р., пише "Дзеркало тижня. Україна".

Основна стаття - оподаткування імпорту товарів широкого вжитку і госптоварів. Легалізація та направлення до бюджету підвищених мит за новими ставками дозволить залучити до 7 млрд грн. Кабмін також має намір "зрізати" пільги з цілого ряду ліків і виробів медичного призначення (в 2011 р. сума пільг по цій статті становила понад 5 млрд грн). Пільги заберуть у тих ліків, які не мають доведеної лікарської ефективності. Під загрозою насамперед бади тощо - мезими, синупрети, біттнери, настоянки і т.п. Ці так звані ліки, як Кабмін розраховує, дадуть додаткові 2 млрд грн. Передбачається також перегляд тарифів згідно з договорами про вільну торгівлю (пільг за цими договорами надано на 3,5 млрд грн в 2011 р.).

Кабмін також розглядає питання про пільги на імпорт енергозберігаючого обладнання (пільги за цією статтею в 2011 р. - 2,4 млрд грн). Зростання тарифів на пластмаси, полімери й вироби з них може дати до 500 млн грн, на деякі види машин і устаткування - до 400 млн грн. Може відбутися перегляд тарифів на повітряні судна, які ввозяться за договорами оперативного лізингу (в 2011 р. сума пільг склала тут близько 2 млрд грн).

Кабмін також пропонує внести зміни до Податкового кодексу, щоб автомобілі подвійного призначення, які можуть перевозити як пасажирів, так і вантажів, оформлялися за єдиним тарифом. З 99 тисяч автомобілів, які в 2011 р. були завезені як вантажні і розмитнені за низьким тарифом, 31 тисяча в органах ДАІ були зареєстровані як пасажирські. Тобто 30% машин, в 2011 р. завдяки лазівки в законодавстві були розмитнені з ухиленням від сплати податків. Після введення єдиного тарифу, уряд планує зібрати по цій статті близько 300 млн грн.

Планується також перегляд тарифів на хімічні засоби дезінфікуючі засоби, цементи, розчини) - близько 300 млн грн, наземний транспорт (трактори, причепи, запчастини) - 200 млн грн, залізничні локомотиви, апаратуру зв'язку, органічні хімічні сполуки - ароматичні полікарбонові кислоти, меламін, лаки і фарби, пігменти, плавиковий шпат, фосфати кальцію, штукатурні матеріали, каучук, гума, продукти переробки овочів, плодів, кораблі, суда і плавучі бурильні платформи, полотна для ланцюгових пил - до 500 млн грн.

Раніше повідомлялось, що Президент України Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці по збору податків збільшений на 7 млрд грн.

До цього у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі прогнозували отримати додаткові надходження в сумі близько 7,5 млрд грн від Державної митної служби на забезпечення соціальних ініціатив Януковича.

Голова Державної митної служби Ігор Калетник 31 січня ц. р. заявив, що в державний бюджет України в 2011 р. надійшло 8,5 млрд грн від митних зборів, що на 10,4% більше запланованого Міністерством фінансів України.

"З початку 2012 р. спостерігається досить серйозне зростання стягнення податків. Це при тому, що майже 8,5 млрд грн із 7,7 млрд запланованих Міністерством фінансів, сьогодні стягнуто Державною митною службою", - сказав Калєтнік.

Загалом у поточному році митна служба має забезпечити надходження до бюджету 122 млрд грн.