ru ua

Митниці доручено збільшити збори на 7 млрд грн за рахунок боротьби з корупцією

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці по збору податків збільшений на 7 млрд грн.

Президент України Віктор Янукович дав старт кампанії з наведення порядку в митній політиці, а річний план Держмитниці по збору податків збільшений на 7 млрд грн.

"Дана команда з самого верху - закрити всі офіси модних фірм", - повідомив високопоставлений співробітник митниці виданню "Дзеркало тижня. Україна".

Основне завдання, покладене на співробітників митниці, полягає в тому, що платежі повинні йти тільки в бюджет, без будь-яких посередників.

"Якщо місяць тому за контейнер китайського ширвжитку довелося б заплатити 25 тис. доларів офіційних платежів у бюджет, а 30 тис. дол. перерахувати на рахунки зазначеного тобі посередника, то сьогодні завдання конкретна - платежі повинні йти тільки в бюджет. І ніяких прокладок і посередників. Таким чином, починаючи з березня, офіційні платежі з контейнера ширвжитку складуть 55 тис. доларів. І ця ставка буде рости. Цілком імовірно, що вже в червні митниця доведе збори з контейнера в бюджет до 80 тис. доларів", - заявило джерело.

"З кордону зняли не тільки кримінальних посередників, але і посередників у погонах. Припинено тотальний шмон і вимагання з боку СБУ. Митникам сказали: хлопці, ось ваша зарплата офіційна, ось вам доплати в такому-то скромному розмірі. Але ваш бізнес по затриманню контейнера, по вивантаженню-завантаженню вже не пройде. Якщо хтось посміє гальмувати контейнер, по якому пройшли легальні платежі, - вилетить з роботи", - зазначив він.

За словами митника, вже зараз в чергу на звільнення поставлено велике число керівників середньої ланки митниці.
"Керівництво митниці поставило завдання впровадити до кінця року пілотний проект електронного документообігу з цифровим підписом, завдяки якому більшості суб'єктів ЗЕД взагалі не доведеться контактувати з чиновниками - оформлення документів буде проходити через Інтернет. Тобто сама ймовірність корупційних контактів буде зведена до нуля", - пояснило джерело.

За його словами, збільшення плану зі зборів у бюджет на 7 мільярдів для митниці за дотримання нових правил гри ніякої проблеми не представить: "Якщо будуть скасовані пільги, митниця зможе дати не менше 10 мільярдів за рік. Саме під ці завдання Калетник (чолі Держмитниці) дали Митний кодекс, який він просував у парламенті".

Раніше у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі прогнозували отримати додаткові надходження в сумі близько 7,5 млрд грн від Державної митної служби на забезпечення соціальних ініціатив Януковича.

Голова Державної митної служби Ігор Калетник 31 січня ц. р. заявив, що в державний бюджет України в 2011 р. надійшло 8,5 млрд грн від митних зборів, що на 10,4% більше запланованого Міністерством фінансів України.

"З початку 2012 р. спостерігається досить серйозне зростання стягнення податків. Це при тому, що майже 8,5 млрд грн із 7,7 млрд запланованих Міністерством фінансів, сьогодні стягнуто Державною митною службою", - сказав Калєтнік.

Загалом у поточному році митна служба має забезпечити надходження до бюджету 122 млрд грн.