Кабмін Італії виплатить 40 млрд євро боргу приватним компаніям
Італійський Кабінет міністрів схвалив указ, згідно з яким приватні компанії протягом подальших 12 місяців отримають назад кошти, які їм заборгувала держава. Про це повідомили сьогодні представники італійського уряду, що оцінили борг держсектора в 40 млрд євро. За їхніми словами, схвалений урядом Італії указ покликаний поліпшити ситуацію з ліквідністю в приватному секторі і підвищити "стійкість" компаній до потрясінь, пов'язаних з глибокою рецесією в економіці країни, передає Reuters.
В той же час схвалений указ не порушить зобов'язань Італії перед партнерами по єврозоні, повідомили італійські політики. Так, італійська влада, незважаючи на рішення про виділення фінансової допомоги компаніям приватного сектора, врахували, що дефіцит бюджету країни не повинен перевищувати встановлених Євросоюзом 3% ВВП.
Як заявили в уряді, експерти відстежуватимуть фіскальну ситуацію в країні, і у разі перетину "червоної лінії" в 2,9% ВВП Міністерство економіки дасть сигнал до заходів коректування програми. Плановий перегляд програми підтримки приватного сектора на предмет необхідного коректування відбудеться у вересні 2013 р., додали в італійському уряді.
Читайте також: Уряд Італії сформують лівоцентристи без партії Берлусконі
Раніше повідомлялося, що лідер лівоцентристської Демократичної партії Італії П'єр-Луїджі Берсані отримав від Президента країни Джорджо Наплітано мандат на формування уряду. Рішення про це глава держави ухвалив після консультації з лідерами всіх парламентських партій.
Берсані заявив про готовність приступити до роботи негайно. Одночасно політик підтвердив відмову від формування коаліційного уряду з правоцентристською партією "Народ свободи", одним з лідерів якої є екс-прем'єр-міністр Сільвіо Берлусконі.
Читайте також: В Італії урвалися переговори з формування нового уряду
Таким чином, найбільш вірогідний альянс демократів з центристським блоком, лідером якого виступає інший колишній глава кабінету, в.о. прем'єра Маріо Монті (на фото), вважають експерти. Цей політик також виключив можливість тактичного союзу з Берлусконі.
29 березня повідомлялося, що в Італії урвалися переговори з формування нового уряду. Берсані не вдалося сформувати кабінет, оскільки, як він повідомив журналістам, деякі умови, висунуті іншими сторонами в результаті майже тижневих переговорів, виявилися "неприйнятними".
Читайте також: Fitch знизило рейтинг Італії
Нагадаємо, в першій декаді березня міжнародне рейтингове агентство Fitch в п'ятницю знизило суверенний кредитний рейтинг Італії з A- до BВВ+ з негативним прогнозом. Причиною таких дій експерти агентства назвали політичну нестабільність у країні. Крім того, відзначили в Fitch, рецесія, що продовжується, в Італії є однією з найсильніших в Європі, а зростаюча політична невизначеність і умови, не сприяючі проведенню реформ, створюють додаткове навантаження на реальний сектор економіки.
За підрахунками агентства, державний борг Італії в 2013 році досягне майже 130 відсотків ВВП, що виявиться вищим за колишні прогнози на рівні 125 %. Спад італійської економіки, згідно з оцінками, складе близько 1,8 відсотка на тлі скорочення на 2,4 відсотка в 2012 році.