Президент Франції Франсуа Олланд, раніше сьогодні офіційно зайняв пост глави держави, призначив прем'єр-міністром країни лідера соціалістів у Національних зборах (нижній палаті французького парламенту) Жан-Марка Ейро. Про це повідомив глава Адміністрації Президента П'єр-Рене Лема, передає Reuters.
Президент Франції Франсуа Олланд, раніше сьогодні офіційно зайняв пост глави держави, призначив прем'єр-міністром країни лідера соціалістів у Національних зборах (нижній палаті французького парламенту) Жан-Марка Ейро. Про це повідомив глава Адміністрації Президента П'єр-Рене Лема, передає Reuters.
На посаді прем'єр-міністра Ейро змінить Франсуа Фійона, який пішов у відставку разом зі своїм Кабінетом міністрів. Новий Кабінет міністрів на чолі з Ейро буде сформована найближчим часом.
Ейро очолював фракцію соціалістів в Національних зборах з 1997 р. Крім нього на пост прем'єр-міністра розглядалася кандидатура першого секретаря Соціалістичної партії Мартін Обрі.
Очікується, що кабінет Ейро буде орієнтуватися на пункти маніфесту Олланда, опублікованого раніше. Так новий Президент Франції пообіцяв французам соціальну рівність, а також продуману і зважену податкову політику, яка збагатить бюджет на 29 млрд євро протягом п'яти років. У фіскальній сфері новий Президент пообіцяв обкласти 45% податком на прибуток французів, які заробляють більше 150 тис. євро на рік, і 75% податком доходи осіб, що заробляють більше 1 млн євро. Французькі економісти скептично поставилися до його пропозицій.
Крім цього, Президент виступає за злиття прибуткового податку і генеральних соціальних внесків, що виплачуються звичайними робітниками. Соціаліст вважає за необхідне звільнення компаній, що наймають молодих працівників, але при цьому звільняють літніх співробітників, від соціальних виплат.
Олланд заявляв про намір створити всі умови для розвитку малого бізнесу, налагодити систему державних дотацій для бізнесменів, знизити податки до 30 і 15% для середніх і малих фірм відповідно. В той же час податки на великі підприємства і банки будуть збільшені.
Президент наполягає на зниженні пенсійного віку з нинішніх 62 до 60 років для осіб, чий трудовий стаж становить понад 41 року. Така система функціонувала до перемоги Саркозі на попередніх виборах.
У доважок Президент обіцяв створити 60 тис. робочих місць, у першу чергу - у сфері освіти. Соціаліст має намір організувати субсидовані робочі місця в районах з високим рівнем безробіття серед молоді. Саме ця ініціатива була зустрінута критиками не тільки в стані Саркозі, але і товаришами Олланда по партії. Крім цього, Президент заявив, що держава почне будівництво 500 тис. нових будинків у рік, у тому числі 150 "соціальних будинків".
Виступаючи за мінімізацію держвитрат, Олланд вважає за потрібне вивести французькі війська, які беруть участь в миротворчій операції в Афганістані, до кінця 2012 р. У США ці плани викликали неоднозначну реакцію, так як слідом за Парижем з Афганістану можуть піти й інші країни - члени НАТО. Проте виведення 4 тис. французьких військовослужбовців навряд чи істотно вплине на ситуацію на Сході, адже левова частка операцій проводиться американськими військовими.
В європейській політиці Олланд виступає за тісний контакт з Берліном. Зокрема, соціаліст пропонує розробити і підписати новий договір про франко-німецьке партнерство, який передбачатиме прискорення створення спільної цивільної служби, організацію економічного дослідницького центру, установу франко-німецького промислового фонду для фінансування спільних промислових кластерів у сфері транспорту, енергетики та екології. Нарешті, на думку Олланда, обидві країни повинні створити єдиний військовий штаб.
Основні заходи фінансової політики, за оцінками штабу Олланда, дозволять повернутися до дефіциту бюджету в розмірі 0% від ВВП до 2017 р. Соціалісти вважають, що темпи зростання економіки країни становитимуть 2% на рік в 2014 р. і 2,5% в наступному. Французькі аналітики сумніваються в обґрунтованості наведених цифр.
Нагадаємо, кандидат від Соціалістичної партії Франції Франсуа Олланд переміг з результатом 51,62% голосів (понад 18 млн голосів виборців на президентських виборах, що відбулися 6 травня 2012 р. Чинний глава держави Ніколя Саркозі поступився з результатом 48,38% (16,87 млн голосів).
Олланд став другим Президентом-соціалістом в історії П'ятої республіки після Франсуа Міттерана. Обраному Президентові 57 років. Він очолював Соціалістичну партію протягом 11 років (з 1997 по 2008 р.), проте ніколи не обіймав урядових посад.