Міністр фінансів Франції Крістін Лагард, яка раніше висунула свою кандидатуру на пост директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ), вважає, що для виконання обов'язків на цій посаді потрібне добре знання ситуації в Європі.
Міністр фінансів Франції Крістін Лагард, яка раніше висунула свою кандидатуру на пост директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ), вважає, що для виконання обов'язків на цій посаді потрібне добре знання ситуації в Європі, передає РБК з посиланням на BBC.
Національність кандидата, за словами К.Лагард, не може бути вирішальним критерієм при виборі глави МВФ. "Те, що дійсно важливо, - це навички, компетентність, досвід, готовність виконувати цю роботу, ентузіазм, лідерські якості та послужний список", - повідомила К.Лагард.
При цьому вона додала, що знання ситуації в Європі, механізмів функціонування європейських економік і політичної ситуації могло б стати істотною перевагою для кандидата на пост глави МВФ.
Нагадаємо, 25 травня К.Лагард висунула свою кандидатуру на пост директора-розпорядника МВФ.
Відзначимо, 23 травня 2011 р. у МВФ приступили до складання списку претендентів на посаду голови організації. В даний час претендентами на цей пост є К.Лагард і глава Національного банку Казахстану Григорій Марченко, чия кандидатура була запропонована країнами Співдружності Незалежних Держав. Раніше сьогодні президент Франції Ніколя Саркозі заявив, що країни G8 не заперечують проти кандидатури К.Лагард на пост глави МВФ.
Експерти вважають, що головним конкурентом К.Лагард в боротьбі на посаду є колишній міністр економіки Туреччини Кемаль Дервіс, який до того ж з 1996 по 2001 рр. займав пост віце-президента Всесвітнього банку.
Раніше агенство Reuters опублікувало список претендентів на пост голови МВФ. У списку вказано, що на пост голови МВФ претендують Аксель Вебер (Німеччина), Тревор Мануель (ЮАР), Агустін Карстенс (Мексика), Армініо Фраго (Бразилія) і Марк Карні (Канада).
Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що новим директором-розпорядником МВФ має бути саме європеєць.
Що стосується країн БРІКС (Росія, Китай, Індія, Бразилія і ЮАР), то вони категорично не згодні з таким підходом. "Необхідно відмовитися від застарілого неписаного правила, згідно з яким головою МВФ має бути європеєць. Фінансова криза почалася в розвинених країнах, і вона показала необхідність реформувати існуючі інститути, а також дав державам, що розвиваються право на самовираження", - говориться в спільній заяві БРІКС.
К.Лагард може стати першою жінкою, яка очолить МВФ. Відзначимо, що вибрати нового директора-розпорядника МВФ розраховує до 30 червня.
З 1981 по 1991 рр. К.Лагард працювала адвокатом в американській адвокатській конторі Baker & Mckenzie у Чикаго. У 1991 р. стала партнером паризького офісу американської компанії Baker& Mckenzie. З 2005 по 2008 рр. - займала посаду міністра-делегата зовнішньої торгівлі Франції, а незабаром очолила міністерство сільського господарства і рибальства. Після президентських виборів у Франції 2007 р. стала міністром фінансів країни.
Нагадаємо, що попередній глава МВФ Домінік Стросс-Кан 14 травня 2011 г. був звинувачений в спробі згвалтування в Нью-Йорку. Після цього чиновник подав у відставку з поста директора-розпорядника цієї організації. На даний момент він перебуває під домашнім арештом у Нью-Йорку, у його справі триває судовий розгляд. Д.Стросс-Кан заперечує всі звинувачення, висунуті на його адресу. Тим не менше, 19 травня було оголошено, що він іде з посади директора-розпорядника МВФ.