Лівія визнає резолюцію Ради Безпеки ООН і ухвалює рішення припинити всі військові дії проти повстанців, заявив міністр закордонних справ Лівії, передає РБК з посиланням на Reuters.
Лівія визнає резолюцію Ради Безпеки ООН і ухвалює рішення припинити всі військові дії проти повстанців, заявив міністр закордонних справ Лівії. Про це заявив міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусса, передає РБК з посиланням на Reuters.
"Ми прийняли рішення про негайне припинення вогню і негайне зупинення всіх військових операцій", - заявив міністр.
"Лівія глибоко зацікавлена в захисті цивільного населення", - запевнив М.Кусса, додавши, що уряд Муаммара Каддафі також зобов'язується встати на захист іноземних громадян і іноземних активів у Лівії.
При цьому глава лівійської дипломатії висловив негативне ставлення до резолюції Ради Безпеки, назвавши неприйнятним санкціонування на міжнародному рівні військового втручання у внутрішні справи Лівії.
Нагадаємо, Рада Безпеки 17 березня схвалила резолюцію, що передбачає введення зони, вільної від польотів, над Лівією і "вживання всіх необхідних заходів" для захисту мирних громадян від сил лівійського лідера Муаммара Каддафі, виключаючи будь-яку форму іноземної окупації в будь-якій частині території Лівії.
Резолюція була прийнята більшістю голосів на позачерговому засіданні РБ ООН в Нью-Йорку. За проект резолюції, представленої делегаціями Лівану, Великобританії, Франції і США, проголосували 10 з 15 країн - членів РБ ООН.
П'ять країн, зокрема Росія, Німеччина і Китай, від голосування утрималися.
Відзначимо, сьогодні міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна позитивно оцінює резолюцію Ради безпеки ООН стосовно Лівії. "Для нас принципово, що є можливість проведення гуманітарних операцій з метою евакуації", - заявив К.Грищенко, коментуючи зміст резолюції.
Крім того, НАТО оголосило сьогодні про готовність до участі в операції проти Лівії.
Відзначимо, що будь-яку операцію НАТО повинні схвалити 28 держав, що входять до альянсу. При цьому Туреччина вже виступила проти вторгнення сил організації до Лівії. Німеччина також відмовилася брати участь у військовій операції в північноафриканській державі.
Сьогодні, 18 березня, керівництво НАТО скликає засідання ради альянсу для обговорення вживання заходів щодо арабської держави.
Раніше стало відомо, що в інтервенцію в Лівію погодилися здійснити Франція і Норвегія. Крім того, свої підрозділи відправлять у північноафриканську країну США, Великобританія і одна або декілька арабських держав. З останніх свою участь в операції проти Лівії підтвердив Катар.