Україна не може приєднатися до Митного союзу. Про це під час доповіді у Верховній Раді (ВР) України заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, передає кореспондент РБК-Україна.
Україна не може приєднатися до Митного союзу. Про це під час доповіді у Верховній Раді (ВР) України заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Пріоритети зовнішньої політики чітко визначені в законі, за який голосувала ВР Україна, і ми розглядаємо переговори з ЄС щодо угоди про асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі, що робить неможливим входження України до Митного союзу", - повідомив К.Грищенко.
За його словами, Україна є членом СОТ на відміну від Росії, Білорусі і Казахстану. "У нас абсолютно різні умови, але ми зацікавлені в проведенні переговорів з членами Митного союзу, щоб максимально виключити торговельні обмеження з цими країнами", - заявив К.Грищенко.
Відзначимо, напередодні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що угода про створення Зони вільної торгівлі у рамках СНД може бути підписана у травні 2011 р., якщо вона не звужуватиме можливості для України, а розширюватиме їх.
«У цілому розробку тексту договору завершено, в основному його узгоджено, і ми розраховуємо на підписання його на найближчому засіданні ради глав урядів співдружності в травні цього року в Мінську», - зазначив М.Азаров. Він додав, що договір про Зону вільної торгівлі повинен покращити умови торгівлі, інакше підписання такого документу не має сенсу. «Ми за розробку й ухвалення нового договору, проте, безумовно, новий договір повинен покращити існуючий між нашими країнами торговий режим. Без цього немає сенсу нам його підписувати, якщо він у чомусь погіршуватиме наші діючі з окремими країнами договори про вільну торгівлю», - наголосив глава уряду.
Раніше Президент України Віктор Янукович висловив думку, що для вступу до Митного союзу (МС) Україна не зможе змінити Конституцію. "Шансів нуль, щоб змінити Конституцію (для вступу України до Митного союзу)", - заявив В.Янукович. На його думку, не дуже чесно поки говорити про можливість України вступити до МС.
Нагадаємо, Митний союз Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та Російської Федерації було створено 6 липня 2010 р., коли набув чинності новий Митний кодекс країн - учасниць Митного союзу. Очікується, що до 2012 р. буде створено Єдиний економічний простір для Росії, Білорусі і Казахстану, що прискорить інтеграцію економік і бізнесу трьох країн.