Ізраїль заморозив податкові надходження, належні Палестині. Про це повідомляє ВВС.
Ізраїль заморозив податкові надходження, належні Палестині. Про це повідомляє ВВС.
Такий крок став відповіддю на вступ автономії в ЮНЕСКО напередодні.
Як повідомило громадське радіо Ізраїлю, рішення про заморожування надходжень прийняв Форум восьми міністрів на чолі з прем'єр-міністром країни Беньяміном Нетаньяху.
Нетаньяху також закликав посиленими темпами будувати район в майже дві тисячі будинків для єврейських поселенців на Західному березі Йордану і навколо Єрусалиму.
Нагадаємо, раніше США заявили, що припиняють фінансування ЮНЕСКО, після того, як 31 жовтня, організація надала повноправне членство Палестині..
"Ми повинні були перерахувати ЮНЕСКО 60 млн доларів у листопаді, але тепер виплати не буде", - цитує AFP представника Держдепу США Вікторію Нуланд.
Раніше американські та ізраїльські парламентарії пригрозили припинити фінансування міжнародної організації, якщо вона візьме у свій склад Палестину.
Організація ООН з питань освіти, науки і культури, 31 жовтня більшістю голосів прийняла в свій склад Палестину. На подібний крок ЮНЕСКО пішла, незважаючи на погрози американських законодавців залишити міжнародну організацію без 80 млн дол фінансування.
"Це рішення конференції - трагедія для самої ідеї ЮНЕСКО і ведмежа послуга міжнародним законам і мирним переговорам. ЮНЕСКО має займатися наукою, а займається науковою фантастикою. Прийнявши неіснуючу державу, більшість держав прийняли фантастичну версію реальності", - передає ВВС слова представника Ізраїлю в ЮНЕСКО.
Проти вступу до ЮНЕСКО Палестини проголосували США, Канада і Німеччина, між тим підтримали цю заявку Бразилія, Росія, Китай, Індія, ПАР і Франція. Великобританія від голосування утрималася.
Нагадаємо, 23 вересня глава Палестинської автономії Махмуд Аббас передав Генсеку ООН Пан Гі Муну заяву з проханням надати Палестині повноправне членство в ООН. Процес розгляду цього питання може тривати кілька тижнів. Після цього в Радбезі має пройти голосування, результати якого ляжуть в основу рішення Генасамблеї ООН по Палестині.
Палестина розраховує за допомогою позитивного рішення ООН відновити переговори з Ізраїлем. Для того щоб вона отримала схвалення, за резолюцію щодо незалежності Палестини повинні проголосувати дев'ять членів Радбезу за відсутності вето від п'яти постійних членів (Великобританії, Китаю, Росії, США і Франції).
Як повідомлялося, американська сторона має намір накласти вето на заявку. Як заявив Президент США Барак Обама, США накладуть вето на резолюцію, що могла б дозволити Палестині стати повноцінною державою. Пояснюючи своє рішення, американський Президент зазначив, що Ізраїль перебуває в оточенні сусідів, які багато разів починали війну проти нього, тому сторонам перш за все варто врегулювати свої протиріччя в ході переговорів.