Керівники ізраїльської та палестинської делегацій обговорили основні проблеми двосторонніх відносин під час прямих переговорів у Єгипті. Про це заявив спеціальний посланець США на Близькому Сході колишній сенатор Джордж Мітчелл.
Керівники ізраїльської та палестинської делегацій обговорили основні проблеми двосторонніх відносин під час прямих переговорів у Єгипті. Про це заявив спеціальний посланець США на Близькому Сході колишній сенатор Джордж Мітчелл, передає ВВС.
Виступивши після завершення двогодинної зустрічі між М.Аббасом і Б.Нетаньяху, Джордж Мітчелл заявив, що між сторонами існує принципова згода в тому, що рішення близькосхідної проблеми має спиратися на формулу "дві держави для двох народів", і що на даний час ведеться робота з розробки рамкової угоди.
Ці переговори набувають особливої терміновості у зв'язку з закінченням терміну дії часткового мораторію Ізраїлю на будівництво поселень на Західному березі річки Йордан.
Відзначимо, державний секретар США Хілларі Клінтон також прибула до Шарм-еш-Шейх, де проходять переговори. Напередодні вона заявила, що Ізраїль має продовжити термін мораторію на будівництво поселень.
Палестинська сторона вже заявила, що покине переговори, якщо будівництво відновиться.
США сподіваються, що обидві сторони утриматися від будь-яких кроків, які можуть загрожувати успіху прямих контактів, які поновилися у Вашингтоні 2 вересня.
Нагадаємо, в неділю 12 вересня, Б.Нетаньяху заявив, що мораторій на будівництво нових поселень на Західному березі, що закінчується 26 вересня, не буде автоматично продовжений.
У свою чергу, голова палестинської делегації Саєб Ерекат заявив, що якщо Ізраїль вважатиме за краще відновити будівництво в будь-якій формі, це буде означати знищення всього процесу врегулювання, і відповідальність за це ляже на нього.
Іншою проблемою, що стоїть перед учасниками переговорів, є те, що сектор Газа перебуває під контролем угруповання ХАМАС.
У вівторок один із членів керівництва ХАМАС Махмуд Захар заявив, що угруповання не має наміру активно перешкоджати переговорам, тому що, на його думку, завершаться безрезультатно, як і попередні спроби.
Також відзначимо, що 7 квітня ц.р. міністр закордонних справ Ізраїлю Авігадор Ліберман заявив, що якщо Палестина наступного року в односторонньому порядку оголосить про свою незалежність, Тель-Авів може анексувати частину Західного берега річки Йордан, а також анулює всі раніше досягнуті угоди про мир.
Раніше прем'єр Палестини, чия влада розповсюджується тільки на Західний берег Йордану, заявив, що у 2011 р., можливо, буде оголошено про створення палестинської незалежної держави. За його словами, це відбудеться в односторонньому порядку, навіть за умов відсутності мирного договору з Ізраїлем.
19 березня 2010 р. "квартет" міжнародних посередників із близькосхідного врегулювання - Росія, США, ООН, ЄС - закликав Ізраїль заморозити всю поселенську діяльність, розпочату в 2001 р. У заяві зазначалося, що питання статусу Єрусалиму має бути вирішене тільки шляхом переговорів між сторонами.