В американському Стойбенвіллі (штат Огайо) 8 грудня були закриті всі школи. Причиною цьому стало розміщене в Facebook попередження, в якому повідомлялося, що в одній зі шкіл міста відбудеться стрілянина.
В американському Стойбенвіллі (штат Огайо) 8 грудня були закриті всі школи. Причиною цьому стало розміщене в Facebook попередження, в якому повідомлялося, що в одній зі шкіл міста відбудеться стрілянина. Про це повідомляє видання Global Grind.
Поліція почала розслідування, а департамент освіти міста, тим часом, вирішив не ризикувати життя учнів і викладачів і закрив усі міські освітні установи.
Після перевірки, проведеної силами правопорядку, був зроблений висновок, що загроза виявилася хибною.
Нагадаємо, що в грудні 2012 року всю країну сколихнула трагедія в Коннектикуті, тоді 20-річний Адам Ленза убив в школі 26 осіб, в основному дітей, після чого покінчив життя самогубством. Цей випадок змусив американських законодавців з новою силою вступити в дебати про необхідність посилення збройового законодавства. Президент США Барак Обама у зв'язку з трагедією звернувся до нації, обіцяючи не допустити повторення подібного.
Читайте також: Обама має намір запровадити заходи з обмеження використання зброї вже у 2013 р
Як повідомлялося, 30 грудня 2012 року Барак Обама заявив, що хоче домогтися введення заходів щодо обмеження вогнепальної зброї в 2013 році. Обама сказав, що він скептично ставиться до пропозиції Національної стрілецької асоціації США забезпечити кожну школу озброєною охороною.
Раніше Президент Обама попросив віце-президента США Джо Байдена скласти пропозиції з конкретними заходами по боротьбі зі злочинами із застосуванням вогнепальної зброї. Також Обама зажадав розробити "дієві поправки" до законодавства, що регулюють обіг зброї в країні. Вони як одна з форм зусиль по запобіганню повторень масових вбивств громадян в громадських установах мають бути спрямовані в адміністрацію глави держави до кінця січня 2013 р. Говорячи про конкретні заходи, Обама зажадав від конгресу відновити заборону на продаж "штурмової зброї", що діяв в країні до 2004 р. Зазначимо, що цим терміном в США позначають скорострільні гвинтівки, здатні вражати незахищених людей на коротких і середніх дистанціях.
Читайте також: Американці стали скуповувати зброю після трагедії в Коннектикуті (фото, відео)
Як повідомлялося за кілька днів після трагедії в початковій школі "Сенді Хук" попит на вогнепальну зброю у США різко зріс. Власники магазинів зброї припускають, що це пов'язано зі страхом американців за своє життя.
Тим часом, інші вважають, що безконтрольний продаж вогнепальної зброї має припинитися. Петицію з такою вимогою за три дні підписали 160 тис. осіб. Жодна громадська ініціатива не отримувала за короткий термін такої широкої підтримки. Серед тих, хто вимагає посилити закони про зброю, і мер Нью-Йорка Майкл Блумберг. За його словами, те, що відбулося в початковій школі, - це національна епідемія. У своїй заяві мер Нью-Йорка закликав Президента провести реформи, які створять серйозні обмеження у використанні зброї.
Раніше член Конгресу США від Демократичної партії Джеррольд Надлер зажадав почати "серйозну дискусію" про внесення поправок в закон про зброю. Також повідомлялося про ініціативу сенатора-демократа Діани Фейнстайн. Політик має намір в січні винести на розгляд поправку, яка б забороняла на федеральному рівні продаж "воєнізованих" зразків автоматичної зброї. До цієї категорії в американській практиці відноситься вся автоматична зброя.
Читайте також: Трагедія в Коннектикуті обвалила акції американських виробників зброї (відео)
Такі зміни в житті американської громадськості були спровоковані трагедією, що сталася в штаті Коннектикут 14 грудня 2012 р. Тоді 20-річний Адам Ленза розстріляв 26 осіб в будівлі початкової школи Ньютаун. Серед загиблих матір злочинця і 20 дітей.
Пропозиції про посилення законодавчих норм про володіння зброєю раніше в США наштовхувалися на протистояння низки законодавців, що посилаються на другу поправку до американської Конституції, що гарантує право на носіння зброї.
Читайте також: Після розстрілу у школі Коннектикута американська громадськість виступає за заборону зброї (фото, відео)
Злочини з використанням зброї - не рідкість у США. Масові вбивства з вогнепальної зброї відбувалися останніми роками неодноразово. Про стрілянину в школах і університетах США регулярно повідомляється приблизно з 1995 року. Щороку в Америці продається до 5 млн. одиниць вогнепальної зброї. Прихильники "вогнестрілів" стверджують про зниження статистики насильницьких злочинів в штатах, де дозволяється носіння та використання зброї для самооборони.