Президент США Барак Обама може запропонувати пост міністра оборони країни сенатору-демократу Джону Керрі. Також стали відомі імена й інших імовірних претендентів на міністерські портфелі та посади керівників федеральних служб США.
Президент США Барак Обама може запропонувати пост міністра оборони країни сенатору-демократу Джону Керрі. Про це пише сьогодні газета Washington Post. Журналісти дізналися імена й інших імовірних претендентів на міністерські портфелі, а також на посади керівників федеральних служб США.
Дж. Керрі - член сім'ї Форбс, колишній кандидат у Президенти США. Його дружина Тереза Сімое-Феррейра Хейнц є власницею компанії Heinz. Дж. Керрі змінить 74-річного Леона Панетту. Раніше повідомлялося, що Дж. Керрі може стати новим держсекретарем США замість Хілларі Клінтон, яка раніше прийняла рішення покинути пост. Проте потім з'явилася інформація, що новим главою Держдепу, найімовірніше, стане нинішній посол США в ООН Сьюзан Райс.
Новим директором Центрального розвідувального управління стане чинний радник Обами з питань національної безпеки Джон Бреннан замість генерала Девіда Петреуса, який пішов зі скандалом.
Виконуючий обов'язки директора ЦРУ Майкл Морелл займе пост радника Президента з питань національної безпеки.
Читайте також: Яким буде економічний курс "нового" Президента Обами (фото)
У той же час джерела видання в Білому домі вказують, що ніяких остаточних рішень щодо кадрового питання ще не прийнято.
Інші американські ЗМІ зазначають, що Президент може остаточно визначитися з кандидатурами міністрів після зустрічі з провідними бізнесменами і керівниками великих національних корпорацій.
За інформацією Reuters, Обама 14 листопада зустрінеться з керівниками таких великих компаній, як Ford, IBM, General Electric Co., Procter & Gamble Co. і Wal-Mart, а також трудовими та громадськими лідерами. Про це агентству повідомило джерело в Білому домі. Політик і бізнесмени обговорять економічну ситуацію в країні і виберуть найбільш прийнятний варіант виходу з безвиході, який загрожує обернутися "фіскальним обривом".
Нагадаємо, з 1 січня 2013 р. відбудеться автоматичне припинення дії двох законів по американському бюджету. Податкові пільги, прийняті при Буші, скасовуються, а витрати федерального бюджету скорочуються на 600 млрд дол., або 6% американського ВВП. "Фіскальний обрив" продиктований двома законами: законом про податкові пільги 2010 р., а також законом про бюджетний контроль 2011 р. Ситуацію може значно погіршити становище в економіці, яка і так знаходиться не в кращій формі.
Обама здобув перемогу на президентських виборах, що відбулися 7 листопада. Демократ випередив свого принципового суперника від Республіканської партії Мітта Ромні.
Читайте також: Після перемоги Обама обіцяє Америці "кращі часи" (фото)
Проте, варто відзначити, що перемога Обами не у всіх викликала ажіотаж. Сьогодні стало відомо, що 100 тис. американців із 20 штатів підписалися під петицією про вихід суб'єктів зі складу країни. Активісти аргументували свій вчинок становищем Декларації незалежності, відповідно до якої народ має право змінити або скасувати форму правління і заснувати новий уряд, якщо чинна влада стає згубною для країни.