Миколаївський окружний адміністративний суд відмовив кандидату в народні депутати Аркадію Корнацькому у задоволенні позову до окружної виборчої комісії (ОВК). Про це РБК-Україна повідомила юрист Тетяна Монтян.
Миколаївський окружний адміністративний суд відмовив кандидату в народні депутати Аркадію Корнацькому у задоволенні позову до окружної виборчої комісії (ОВК). Про це РБК-Україна повідомила юрист Тетяна Монтян.
"Оскільки встановлення результатів голосування законом віднесено до компетенції ЦВК, у разі встановлення факту врахування Центральною виборчою комісією протоколу ОВК, що на думку позивача не відповідає закону, позивач вправі оскаржити саме відповідний протокол ЦВК... На підставі зазначеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не можуть бути задоволені", - йдеться в постанові суду.
Крім того, судді підкреслили, що "відсутність всіх необхідних додатків до протоколу у позивача не може автоматично доводити факт відсутності зазначених додатків у першому примірнику протоколу, який був наданий членами ОВК №132 до Центральної виборчої комісії".
Читайте також: Щодо подій на 132 окрузі в Первомайську порушено дві кримінальні справи
Нагадаємо, що за першими даними після підрахунку 100% голосів, в окрузі 132 перемагав представник опозиції Аркадій Корнацький з відривом у 4 тис. голосів. Вже через добу дані інформаційної системи "Вибори-2012" були змінені на користь кандидата від Партії регіонів, який і був оголошений переможцем.
Напередодні Миколаївський окружний адміністративний суд відхилив позов про визнання незаконним протоколу про результати голосування в 132 окрузі. Кандидат у депутати, самовисуванець Анатолій Пешехонов, який зайняв, за попередніми даними, передостаннє місце за результатами голосування в окрузі №132, звернувся до Миколаївського окружного адміністративного суду з позовом на дії ОВК, заявивши про «зникнення», за підсумками підрахунку, 40 голосів виборців, відданих за його кандидатуру (спочатку, за даними ЦВК, у Пешехонова було 1147 голосів, відтак дані змінилися на 1107).
Суд ухвалив рішення витребувати у ОВК №132 оригінали протоколів або їх копії для розгляду в суді позову Пешехонова. У Першотравневій виконавчій службі ухвалили рішення везти до суду оригінали. Представники опозиції заявили, що суд втручається у виборчий процес. Виник конфлікт, під час якого в ніч на 2 листопада силовим шляхом бійці спецпідрозділу "Беркут" і судові виконавці намагалися доставити протоколи до суду.
Як повідомлялося, Центральна виборча комісія 3 листопада прийняла протоколи з 132 округу в Первомайську. Однак робота над протоколами зі скандального ділянки буде продовжуватися. "В окрузі є сотні виборчих дільниць. При чому є два - одномандатний і багатомандатний округи в по кожному з них треба звірити і перевірити цифри, з'ясувати наскільки коректно введені дані в протоколи і тому інформаційно-аналітична робота над протоколами буде ще тривати деякий час", - зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.
Читайте також: Після публічного перерахунку голосів на 132 окрузі, "Беркут" знову забрав протоколи (відео)
Також Усенк-Чорна підкреслила, що дані в електронній системі "Вибори-2012" змінювалися уже після того, як були туди внесені. За її словами, по 32 дільницям на користь представника Партії регіонів Віталій Травянко перетікали в рівних кількостях голоси від двох кандидатів-донорів. Вона також ввадає, що дільничні протоколи 132 ОВК мають бути піддані експертизі. "Я думаю, що повинні бути піддані експертизі протоколи з мокрими печатками. І все-таки під відеоспостереження члени ДВК зачитували результати з виборчих дільниць, які були підраховані на всіх ділянках. Мені здається, що шило в мішку все одно не приховати, якими вправними фальсифікаторами вони собі не здавалися б - щоправда собі дорогу знайде", - сказала Усенко-Чорна.
У свою чергу голова ЦВК Володимир Шаповал доручив перевірити протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську "до коми". "Даю доручення перевірити протоколи ОВК та протоколи ДВК до коми. Якщо будуть проблеми з законом, то буде й адекватна реакція", - сказав Шаповал.
Водночас заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив, що "є всі підстави сумніватися в достовірності інформації, поданої виборчої документації в ЦВК." На жаль, ми отримали ці протоколи не в установленому порядку. Достовірність даних викликає сумнів, як і те, що права виборців не були порушені", - зазначив Магера.
В цілому, за словами Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Усенко-Чорна зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" та протоколів з мокрими печатками.
Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками
Відзначимо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.