Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва про перерахунок голосів на 211 окрузі. Про це йдеться в тексті документа, копія якого є у розпорядженні РБК-Україна.
Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення Окружного адміністративного суду Києва про перерахунок голосів на 211 окрузі. Про це йдеться в тексті документа, копія якого є у розпорядженні РБК-Україна.
"Постанова Київського апеляційного адмінсуду оскарженню не підлягає. Це означає, що окружна виборча комісія зобов'язана провести повторний перерахунок голосів на 28 дільницях", - зазначив Андрій Орішін, офіційний спостерігач кандидата в народні депутати Ігоря Лисова.
На фотографії можна побачити наступний текст:
"Ухвалила апеляційні скарги партії ВО "Батьківщина" та кандидата в народні депутати України Терьохіна Сергія Анатолійовича на постанову Окружного адміністративного суду Києва від 31.11.2012 у справі за адміністративним позовом офіційного спостерігача від кандидата у народні депутати Лисова Ігоря Володимировича по ОВО №211 Орищин Андрія Богдановича до окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу №211 про визнання неправомірною бездіяльністю та зобов'язання вчинити певні дії залишити без задоволення.
Постанову окружного адмінсуду Києва від 31.11.2012 залишити без змін.
Ухвала оскарженню не підлягає".
Раніше прес-служба "Батьківщини" оприлюднила заяву, згідно з яким Київський апеляційний адмінсуд скасував рішення Окружного суду про перерахунок голосів.
Читайте також: У будівлі ОВК № 211 побилися депутати, члени комісії і міліція (фото, відео)
За останніми даними з ЦВК на окрузі підраховано 98,83% бюлетенів. Лідирує Сергій Терьохін. Ігор Лисов відстає від нього на 4%.
Вчора ОВК № 211 ухвалила рішення про негайне перерахунку голосів з дільниці № 800029. Також вчора Київський окружний адміністративний суд ухвалив рішення провести повторний перерахунок голосів на 28 дільницях виборчого округу № 211.
Крім того, вказується, що Київський окружний адмінсуд попросив ОВК надати протоколи ДВК, які підтвердили б результати виборів, однак вони не були надані, так як зникла голова комісії.
У свою чергу заступник глави ЦВК Андрій Магера назвав ситуацію, яка склалася у 211 окрузі складною і такою, де має місце політичний вплив. За словами Магери, там три кандидати "дихають один одному в спину, і кожен голос дуже важливий".
Раныше заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна зазначила, що підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Усенко-Чорна зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, які відрізняються від реальних. За її словами Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" та протоколів з мокрими печатками.
Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками
Відзначимо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.