Італія – чотириразовий чемпіон світу

Збірна Італії в четвертий раз в своїй історії стала чемпіоном світу по футболу, обігравши у фіналі збірну Франції по пенальті. Основний і додатковий час закінчився внічию 1:1, а в серії пенальті точнішими були італійці - 5:3. Матч почався несподівано. На 7 хвилині Малуда увірвався в штрафну італійців, де був збитий Матерацці. Аргентинський арбітр Елісондо без зволікання призначив пенальті. Пенальті пробив командир французької збірної Зінедін Зідан.

Збірна Італії в четвертий раз в своїй історії стала чемпіоном світу по футболу, обігравши у фіналі збірну Франції по пенальті. Основний і додатковий час закінчився внічию 1:1, а в серії пенальті точнішими були італійці - 5:3. Матч почався несподівано. На 7 хвилині Малуда увірвався в штрафну італійців, де був збитий Матерацці. Аргентинський арбітр Елісондо без зволікання призначив пенальті. Пенальті пробив командир французької збірної Зінедін Зідан. Після пропущеного м'яча італійці кинулися відіграватися, але злагоджену і могутню оборону суперника пройти було дуже нелегко. Через 12 хвилин вони отримали право на кутовий. Пірло подав на дальню штангу, де Матерацці головою послав м'яч в сітку воріт французів, порівнявши рахунок. Далі команди грали гранично обережно, рідко вибираючись до штрафної суперника. Хоча на 36 хвилині після подачі чергового кутового нападаючий збірної Італії Лука Тоні сильно пробив головою. Але влучив в щаблину. Другий тайм почався із запеклих атак французів. Італійців було не дізнатися, вони раз у раз виносили м'яч з своєї штрафної. Анрі кілька разів з легкістю розбирався із захисниками, але у вирішальній стадії грав невиразно. Не пройшло і десяти хвилин з початку тайму, як Дзамбротта звалив Малу дає, який прорвався до штрафної, але суддя пенальті не призначив. Головний тренер італійців Марчелло Ліппі негайно відреагував замінами, що дозволило італійцям на якийсь час вирівняти гру. Але футболісти збірної Франції продовжували атакувати, але в основний час рахівниць залишився незмінним. У додатковий час на полі фактично була одна команда - збірна Франції. "Трибарвні" явно не збиралися доводити справу до серії пенальті і люто атакували. Блискучий момент створили Малуда і Рібері: перший знайшов пасом Рібері в штрафній, але удар довівся в сантиметрах від штанги. Міг принести перемогу своєї збірної Зінедін Зідан, але його мертвий, здавалося б, удар блискуче парирував Буффон. Але на 110 хвилині З.Зідан, за те, що ударив головою в груди Матерацці, був видалений з поля. В серії пенальті нерви не витримали у французів, а саме у Давида Трезеге, який влучив в щаблину. Перемогу італійцям приніс точний удар Фабіо Гроссо. Таким чином збірна Італії в четвертий раз стала чемпіоном світу. Італія - Франція 1:1 (1:1, 0:0, 5:3) Голи: Матерацці, 19 - Зідан, 7 (пен.). Пенальті реалізували: Пірло, Матерацці, Де Росси, Дель П'єро, Гроссо - Вільтор, Абідаль, Саньоль. Пенальті не реалізував: Трезеге. Попередження: Дзамбротта, 5 - Саньоль, 12, Діарра, 76, Малуда, 111. Видалення: Зідан, 110. Склади команд: Італія: Буффон, Гроссо, Каннаваро, Гаттузо, Тони, Тотті (Якинта, 61), Каморанезі (Дель П'єро, 86), Дзамбротта, Перротта (Де Росси, 61), Пірло, Матерацци. Франція: Бартез, Абідаль, Вієйра (Діарра, 56), Галлас, Макелеле, Малуда, Зідан, Анрі (Вільтор, 107), Тюрам, Саньоль, Рібері (Трезеге, 100). Головний тренер італійської збірної: Марчелло Ліппі. Головний тренер французької збірної: Раймон Доменек. Суддя: Елісондо (Аргентина).