Джерело: Л.Фесенко очолить Вищий спецсуд у цивільних та кримінальних справах

Пост голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССГУД) займе член комітету Верховної ради з питань правосуддя, народний депутат Леонід Фесенко (Партія регіонів).

Пост голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ (ВССГУД) займе член комітету Верховної ради з питань правосуддя, народний депутат Леонід Фесенко (Партія регіонів), пише «Комерсант-Україна».

ВССГУД повинен бути створений 1 жовтня. Після цього відбудеться засідання Ради суддів загальних судів, який внесе подання на призначення глави новоствореного суду на розгляд ВРЮ.

"Позиція Президента полягає в тому, що на такі принципові посади повинні призначатися люди, які знаходяться поза впливом якихось серйозних політичних груп. Кандидатура Л.Фесенка - як раз той випадок, коли професійна поведінка призвела до такого результату", - сказав співрозмовник в оточенні Президента .

У свою чергу, Л.Фесенко підтвердив, що його кандидатура розглядається на посаду голови Вищого спеціалізованого суду. "Розглядається така можливість, але існує ряд норм, які регламентують призначення на цю посаду, тому їх потрібно пройти. Пропозицію я отримав особисто від Президента. До 10 жовтня це питання має бути вирішено", - сказав Л.Фесенко.

Леонід Фесенко народився в 1949 р. у місті Рубіжне Луганської обл. Закінчив Харківський юридичний інститут. У 1976-1982 рр. працював суддею Кам'янобрідського райсуду Луганська, з 1983 р. по 1987 р. - заступником начальника управління юстиції Луганського облвиконкому. У 1987 р. очолив управління юстиції в Луганській області, де пропрацював до 1996 р. У 1996-2006 рр. був головою Апеляційного суду Луганської області. Народний депутат V-VI скликань, член Партії регіонів.

Відзначимо, згідно з новим законом про судоустрій і статус суддів, подання на призначення глави Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ вносить Рада суддів загальних судів, а остаточне рішення приймає Вища рада юстиції (ВРЮ).

Нагадаємо, вже призначені голови двох вищих спеціалізованих судів: Вищий адмінсуд повторно очолив Олександр Пасенюк, а Вищий господарський суд - колишній голова Донецького апеляційного госпсуду Віктор Татьков.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся