ua en ru

Джерело: Берлін і Київ обговорюють можливість лікування Тимошенко в німецькій клініці

Автор: RBC.UA
Колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко за наполяганням уряду ФРН можуть відправити до однієї з німецьких клінік для лікування від грижі міжхребцевого диска.

Колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко за наполяганням уряду ФРН можуть відправити до однієї з німецьких клінік для лікування від грижі міжхребцевого диска.

Про це повідомляє Deutche Welle з посиланням на газету Süddeutsche Zeitung. Згідно з даними газеті, українська сторона обіцяла виконати необхідні для цього юридичні формальності.

Також з посиланням на агентство dpa повідомляється, що Німеччина дійсно веде переговори з українською владою про можливості лікування Юлії Тимошенко в німецькій клініці, повідомила в суботу представник федерального уряду на запит агентства.

У лютому 2012 р. Юлію Тимошенко обстежили керівник берлінської клініки "Шаріте" Карл Макс Айнхойпль і ортопед Норберт Хаас. Вони дійшли висновку, що Тимошенко не може лікуватися в тюрмі. Тому відомство федерального канцлера запропонувало уряду України дозволити Юлії Тимошенко пройти курс лікування в клініці "Шаріте".

Уряд у Києві сподівається на підписання парафованої 30 березня договору про асоціацію з Євросоюзом. Він також побоюється критики з боку Заходу в ході чемпіонату Європи з футболу, що цього разу відбудеться на території Україні та Польщі. У Берліні вважають, що обидва ці фактори можуть стати предметом торгу з Україною при обговоренні долі Юлії Тимошенко, зазначає газета.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) на своєму засіданні прийняла резолюцію про стан демократії в Україні, в якій вимагає виключити з Кримінального кодексу статті, по яких були засуджені колишні державні чиновники, зокрема Тимошенко. ПАРЄ пригрозила введенням санкцій щодо України, якщо вимоги асамблеї по кримінальному переслідуванню колишніх членів уряду не будуть виконані. 29 березня співдоповідач ПАРЄ Маіліс Репс заявила, що ПАРЄ може позбавити Україну права голосу за невиконання приписів резолюції.

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму понад півтора мільярда гривень.

29 березня ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) було передано до суду.

Також ГПУ подала позов до Юлії Тимошенко про відшкодування 19,5 млн грн збитків у рамках кримінальної справи по компанії "Єдині енергетичні системи України". Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно до матеріалів кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Здійсненню зазначених дій передувало неповернення державі валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

Генеральна прокуратура Україна 20 жовтня 2011 р. скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже укладеного екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи. Суд ухвалив, що Тимошенко та її захист повинні ознайомитися з матеріалами справи стосовно ЄЕСУ до 28 березня.