Іспанія не проти отримання міжнародної фінансової допомоги

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой натякнув, що готовий розглянути варіант з міжнародною допомогою, уточнивши, однак, що багато чого буде залежати від умов, на яких вона буде надаватися, і від форми такої допомоги.

Прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой натякнув, що готовий розглянути варіант з міжнародною допомогою, уточнивши, однак, що багато чого буде залежати від умов, на яких вона буде надаватися, і від форми такої допомоги.

Як зазначив Рахой на прес-конференції за підсумками проведеного засідання кабінету міністрів Іспанії, яке-небудь конкретне рішення може бути прийняте тільки після того, як всі деталі будуть узгоджені. У той же час він підкреслив, що готовий зробити все, що відповідає інтересам країни, передає Reuters.

Коментуючи зроблені напередодні заяви глави Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі про те, що ЄЦБ розробляє новий механізм антикризових інтервенцій на ринку облігацій єврозони, Рахой сказав, що наразі невідомо, про які саме "нестандартні" заходи грошово-кредитної політики йдеться. "Я б хотів знати, що це за заходи і наскільки вони адекватні обставинам, що склалися. Ми обов'язково приймемо рішення, але поки я не прийняв його", - уточнив Рахой.

Обстановка в економіці Іспанії залишається непростою. Як показують офіційні статистичні дані, рецесія в іспанській економіці у II кварталі 2012 р. збільшилася на тлі прийнятих урядом заходів фіскальної консолідації, покликаних допомогти країні подолати боргову кризу. Суворі заходи економії негативно відбилися на споживчому попиті та на платоспроможності громадян.

Офіційні оцінки з іспанського ВВП за II квартал 2012 р., оприлюднені Національним інститутом статистики Іспанії (INE) 30 липня ц.р., свідчать про те, що економіка країни за звітні три місяці скоротилася на 0,4%, в порівнянні з попереднім кварталом п.р., у той час як у I кварталі 2012 р. ВВП країни знизився на 0,3%. У річному обчисленні ВВП Іспанії у II кварталі 2012 р. скоротився на 1%.

Також зазначимо, що за підсумками червня ц.р. рівень безробіття в Іспанії був одним з найбільш високих серед країн єврозони, склавши 24,8%.

Як повідомлялося, напередодні іспанське казначейство розмістило двох-, чотирьох- і десятирічні держоблігації на загальну суму у 3,1 млрд євро, що відповідає верхній межі заявленого цінового діапазону. Прибутковість по паперах виросла. Так, прибутковість по держпаперах з терміном погашення 30 липня 2014 р. склала 4,774% проти 3,592% на аналогічному тендері, який в останній раз проводився в березні 2011 р. Попит на держпапери перевищив пропозицію у 3 рази, як і на попередньому аукціоні. У результаті аукціону казначейство залучило 1,1 млрд євро.

Також Мадрид запропонував бонди з терміном обігу до 31 жовтня 2016 р. під прибутковість 5,971% проти 5,536% у липні та залучив 1 млрд євро. Коефіцієнт покриття практично не змінився та, в порівнянні з показником місячної давності, склав 2,7 (5 липня 2012 р. він становив 2,6).

Крім того, іспанське казначейство залучило 1 млрд євро за рахунок реалізації держпаперів з терміном обігу до 31 січня 2022 р. Прибутковість за даними облігаціям виросла до 6,647% з 6,43% у липні, а коефіцієнт покриття знизився з 3,2 до 2,4 рази.

Раніше повідомлялося, що, за неофіційною інформацією, ЄЦБ і ESM будуть разом викуповувати бонди проблемних країн євро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся