ua en ru

Ісламісти, які захопили в заручники співробітників BP в Алжирі, вимагають виведення військ з Малі

Автор: RBC.UA
Ісламісти з Малі, які напали 16 січня на газове родовище "Ін Аменас" в Алжирі, захопили понад 40 заручників - громадян європейських країн і США. Серед викрадених - 13 норвежців, семеро американців, британці, французи та ірландці. За останніми даними, в ході нападу двоє представників ЄС були вбиті.

Ісламісти з Малі, які напали 16 січня на газове родовище "Ін Аменас" в Алжирі, захопили понад 40 заручників - громадян європейських країн і США. Серед викрадених - 13 норвежців, семеро американців, британці, французи та ірландці. За останніми даними, в ході нападу двоє представників ЄС були вбиті.

Як повідомляє телеканал Al Arabiya, фундаменталісти вимагають припинити бойову операцію Франції і країн Західної Африки в Малі. Всі захоплені працювали на компанію British Petroleum, при цьому алжирських співробітників сировинної корпорації ісламісти погодилися відпустити.

Число алжирців, випущених на свободу, поки не повідомляється. Влада цієї країни заявилf, що "жест доброї волі" злочинців не буде мати ніякого значення. В уряді Алжиру повністю виключили можливість переговорів з терористами.

Читайте також: Німеччина надасть Малі гуманітарну і технічну допомогу, але не братиме участі у військових діях (фото, відео)

Бойові дії в державі Малі тривають з початку 2012 р. Проти центрального уряду ведуть боротьбу угруповання ісламістів, близьких до "Аль-Кайєди", і озброєні формування народу туарегів.

До грудня 2012 р. тимчасові влади Малі зазнали ряд поразок від заколотників, повівши наступ на столицю. У критичній ситуації законнbq уряд звернувся до ООН з проханням надати допомогу. У січні 2013 р. на заклик Малі відгукнулися у Франції. Президент цієї країни Франсуа Олланд направив бойовий контингент на боротьбу з фундаменталістами.

Франція розпочала військову інтервенцію в Малі минулої п'ятниці, щоб зупинити просування ісламістів до Бамако. Французька військова авіація вже кілька днів завдає ударів по позиціях добре озброєних бойовиків.

Читайте також: МЗС України наполегливо рекомендує утриматися від поїздок в Малі

З ранку 11 січня на всій території африканської держави діє режим надзвичайного стану. Напередодні, за твердженням повсталих, їм вдалося встановити контроль над ключовим містом Конна в центрі країни. Надати допомогу малійській уряду готуються і в Африканському союзі. Разом з тим, збройні сили цього об'єднання зможуть взяти участь у бойових діях не раніше вересня.
У листі на ім'я генерального секретаря ООН, направленому 10 січня, в.о. Президента Малі Діонкунда Траоре звернувся за підтримкою до міжнародного співтовариства і повідомив, що попросив Францію надати військову допомогу в ліквідації терористичної загрози.

Читайте також: МКС відкриває справу про військові злочини в Малі

У зв'язку з дестабілізацією обстановки в Малі 10 січня по ініціативі Франції були скликані термінові консультації Ради безпеки ООН. Члени РБ ООН одностайно висловили серйозну заклопотаність складається обстановкою і рішуче засудили вилазки терористичних і екстремістських груп, вказавши на необхідність повного виконання резолюцій РБ ООН по Малі, зокрема, резолюції 2085.