Позов Національного університету "Києво-Могилянської академії" до Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України буде розглянутий протягом 10 днів. Про це повідомила РБК-Україна прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.
Позов Національного університету "Києво-Могилянської академії" до Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України буде розглянутий протягом 10 днів. Про це повідомила РБК-Україна прес-служба Окружного адміністративного суду міста Києва.
"Національний університет "Києво-Могилянської академії" (НаУКМА) звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України з приводу несправедливого розподілення місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік. Цей позов поданий у п'ятницю 26 серпня 2011 року та буде розглянутий протягом 10 днів. Номер справи 2а-123/26/11/2670. Суддя, який призначений займатися цією справою, Аблов", - повідомили у прес-службі Окружного адміністративного суду міста Києва.
Нагадаємо, що НаУКМА звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з приводу несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 навчальний рік., що має дискримінаційний характер та наносить шкоду інтересам держави. Про це заявив президент НаУКМА Сергій Квіт у своєму блозі "Персональний журнал Сергія Квіта".
"Важливо, що цей позов має на меті не лише захистити права НаУКМА, але також відстояти громадський (публічний, суспільний) інтерес, який полягає у забезпеченні справедливого, прозорого і професійно обгрунтованого розподілу державного замовлення на підготовку фахівців. У цьому, насамперед, зацікавлені українські вищі навчальні заклади для планування і забезпечення свого розвитку, громадяни України, які платять податки і прагнуть одержати якісні навчальні послуги, а також українська держава, яка зацікавлена в одержанні фахівців високого рівня для народного господарства", - йдеться в повідомленні Квіта.
НаУКМА вважає, що теперішнє керівництво Міносвіти розподіляє державне замовлення всупереч державним інтересам, вкрай суб'єктивно, непрозоро і непрофесійно, зокрема не зважаючи на критерій якості освітніх послуг. "Така практика використання державних ресурсів зазвичай межує з корупційними діями й відповідно характеризує політику теперішнього міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника", - зазначає Сергій Квіт.
У позові НаУКМА наводить приклади тих напрямів і спеціальностей, які були найбільш дискриміновані цього року і які водночас є унікальними чи належать до одних з найкращих за якістю підготовки в Україні. Мова йде про магістерську програму з журналістики, для якої державне замовлення було повністю скасовано, бакалаврські програми з права (скорочення державного замовлення відбулося на 50 %, залишилося 15 місць), філософії (скорочення склало 50 %, залишилося 10 місць), економічних наук (скорочення відбулося на 43 %, зокрема фінанси і кредит - 12 місць), пише президент НаУКМА.
Інтереси Національного університету "Києво-Могилянська академія", за словами Квіта, у суді представляє адвокатська фірма ЛББК, в якій працюють викладачі й випускники НаУКМА.
Нагадаємо, на початку п.р. свою негативну оцінку дій влади висловив почесний президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький, посилаючись на постанову Міністерства освіти від 6 січня 2011 № 1/9-3. Згідно з постановою, Міносвіти в 2011 р. на 42% скорочує держзамовлення під час вступу до ВНЗ на основі повної загальної середньої освіти в порівнянні з 2010 р.
"Тобто комерціалізується освіта. Робиться це для всіх однаково, хоча університети різні і конкурси на вступ відповідно теж", - заявив почесний президент НаУКМА.
На його думку, відбувається спроба повернути систему освіти до радянських стандартів, що прописано в проекті закону про освіту, розробленому Дмитром Табачником. Цей проект, на думку Брюховецького, повністю знищує незалежність університетів.