Ірландія підтримала кандидатуру міністра фінансів Франції Крістін Лагард на пост директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ). Це сталося, незважаючи на розбіжності між Парижем і Дубліном за умовами надання Ірландії економічної допомоги від країн євро зони і МВФ.
Ірландія підтримала кандидатуру міністра фінансів Франції Крістін Лагард на пост директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ). Це сталося, незважаючи на розбіжності між Парижем і Дубліном за умовами надання Ірландії економічної допомоги від країн євро зони і МВФ, повідомляє РБК з посиланням на Associated Press.
Раніше глава ірландського Міністерства у справах Європи Люсінда Крейтон заявляла про можливе підтримання кандидатури К.Лагард Ірландією."Крістін Лагард вже підтримує Нова Зеландія, ряд європейських країн. Думаю, цілком можливо, що США також її підтримають", - повідомила вона в інтерв'ю місцевому телеканалу RTE.
В свою чергу, країни БРІКС, куди входять Росія, Китай, Індія, Бразилія і ПАР, виступають проти призначення на посаду директора-розпорядника МВФ європейця.
"Необхідно відмовитися від застарілого неписаного правила, згідно з яким главою МВФ повинен бути європеєць", - говориться в спільній заяві БРІКС.
"Фінансова криза почалася в розвинених країнах, і вона показала необхідність реформування існуючих інститутів, а також дала державам, що розвиваються право на самовираження", - наголошується в заяві БРІКС.
В той же час, вчора уряд Франції заявив, що Китай підтримує кандидатуру французького міністра фінансів К.Лагард на пост глави МВФ. Раніше китайське Міністерство закордонних справ відмовлялося коментувати, чи підтримує КНР кандидатуру К.Лагард. У той же час глава Центрального банку (ЦБ) Китаю Чжоу Сяочуань на минулому тижні заявив, що майбутній глава МВФ повинен буде подбати про країни з економікою, що розвивається. Однак він також не уточнив, кого конкретно китайський ЦБ бачить на цій посаді.
Двома днями раніше Кабінет міністрів Великобританії підтримав кандидатуру К.Лагард на пост глави МВФ.
Глава Мінфіну Сполученого Королівства Джордж Осборн заявив, що керівник французького фінансового відомства - ідеальний кандидат на цю посаду. Британський міністр додав також, що йому було б приємно побачити жінку на чолі МВФ.
За словами Дж.Осборна, К.Лагард є активним прихильником жорстких заходів щодо скорочення бюджетних витрат (заходів жорсткої економії) для виведення з кризи основних економік світу. Кандидатура К.Лагард вже отримала підтримку тимчасового глави МВФ Джона Ліпскі, уряду Італії та глави єврогрупи Жан-Клода Юнкера.
Відзначимо, що європейські політики все наполегливіше називають ім'я К.Лагард в числі претендентів на посаду майбутнього керівника МВФ. Вона може стати першою жінкою, що очолила Фонд. У 2009 р. К.Лагард стала кращим міністром фінансів Європи за версією Financial Times.
Її головним конкурентом у боротьбі за відповідальну посаду вважається колишній міністр економіки Туреччини Кемаль Дервіс, який, до того ж, з 1996 по 2001 роки займав пост віце-президента Світового банку. Він допоміг Туреччині подолати важку економічну кризу, що супроводжується інфляцією, девальвацією національної валюти і крахом банківської системи.
За даними Reuters, на пост глави МВФ також претендують Аксель Вебер (Німеччина), Тревор Мануель (ПАР), Агустін Карстенс (Мексика), Армініо Фраго (Бразилія) і Марк Карні (Канада). Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що новим директором-розпорядником МВФ повинен бути саме європеєць.
Раніше повідомлялося, що обрати нового директора-розпорядника МВФ розраховує до 30 червня.
Нагадаємо, колишній глава МВФ Домінік Стросс-Кан прийняв рішення залишити свій пост після того, як поліція Нью-Йорка затримала його 14 травня за підозрою у спробі згвалтування покоївки готелю "Софітель". Чиновник сповістив про своє рішення МВФ в листі, який він написав, перебуваючи в нью-йоркській в'язниці. За його словами, рішення про відхід прийняте ним для того, щоб захистити організацію, якій він присвятив чимало років свого життя.