Іран у рамках військових маневрів "Великий пророк - 2" провадив сьогодні випробувальні пуски декількох десятків ракет, серед яких також ракети дальньої дії Shahab-3, повідомляє (C)Associated Press із посиланням на повідомлення місцевих ЗМІ. У повідомленнях також йдеться про проведення випробувальних пусків декількох видів ракет ближньої дії.
Балістичні ракети Shahab-3 обладнано боєголовками, що розділяються, вони мають дальність 2 тис. км і здатні нести ядерний заряд. Запуск відбувся поблизу міста Кома, в 120 км на південь від іранської столиці.
Зараз не відомо про точний час початку військових маневрів і місце їхнього проведення. Проте напередодні стало відомо, що Іран мав намір провадити військові навчання на півдні країни, в акваторіях Перської та Оманської заток. У 10-денних навчаннях візьмуть участь військово-морські і військово-повітряні сили, а також сухопутні війська і підрозділи народного ополчення. Наразі світова спільнота ніяк не відреагувала на сьогоднішній запуск ракет, проте ймовірно, що незабаром можуть пролунати жорсткі заяви, зокрема з боку США.
Наприкінці серпня Іран провадив у Перській затоці випробування ракет дальньої дії класу "море-земля". Успішні випробування було проведено в рамках широкомасштабних військових навчань "Удар Зольфагара". Ракету Thaqeb було запущено з підводного човна, і вона влучила до цілі, що була на березі за 1 км від моря. За словами командувача ВМС Ірану, генерала Саджада Кучакі, ця керована ракета є достатньо універсальна - нею може бути обладнано не тільки підводного човна, але і будь-який військовий корабель.
Раніше Іран почав збагачувати уран, що стало причиною затяжної кризи у відносинах країни із зовнішнім світом. На вимоги міжнародного співтовариства припинити ядерну програму Іран незмінно відповідав відмовою, наполягаючи, що провадить дослідження винятково в мирних цілях. Заклики до заборони ядерних досліджень Ірану розпочалися тоді, коли їхні науковці домоглися збагачення урану до рівня 3,5%-го вмісту ізотопу урану-235. Фахівці-ядерники говорять, що на цьому етапі досліджень Тегеран від створення ядерної бомби відокремлюють роки.