Іран скорочує обсяги видобутку нафти через міжнародні санкції

Вівторок 04 червня 2013 22:24
Автор: RBC.UA
Обсяги видобутку нафти в Ірані продовжують скорочуватися. Згідно з низкою оцінок, у травні цього року видобуток може знизитися до свого мінімального рівня з 1989 р.

Обсяги видобутку нафти в Ірані продовжують скорочуватися. Згідно з низкою оцінок, у травні цього року видобуток може знизитися до свого мінімального рівня з 1989 р., передає "Росія 24".

Читайте також: США запровадили нові санкції проти Ірану

Процес помітного зниження обсягів видобутку нафти в Ірані триває. Основна причина цього - збережений режим фінансово-економічних санкцій з боку США та ЄС.

Країни, які серйозно залежать від імпорту нафти з Ірану, не потраплятимуть під дію санкцій лише в тому випадку, якщо вони планомірно скорочуватимуть обсяги поставок іранської нафти.

Згідно з оцінками Financial Times, які грунтуються на митних даних, сукупний обсяг імпорту іранської нафти з боку Китаю, Індії, Японії, Південної Кореї, Туреччини та ще кількох країн Азіатського регіону у квітні склав 750 тис. барелів на день. Ще в березні цей показник становив 1,1 млн барелів на день.

Найбільше скорочення покупок було відзначено з боку Японії. Обсяг імпорту іранської нафти в цю країну склав лише 8 тис. барелів на день. У цілому, порівняно із квітнем 2012 р., Японія скоротила імпорт на 97%.

Читайте також: США внесли до "чорного списку" 37 компаній за угоди з Іраном

Також досить сильно знизився попит з боку Індії. Обсяг поставок іранської нафти в цьому напрямку у квітні 2013 р. склав 117 тис. барелів. Порівняно з показником березня, зниження склало 57%, поставки впали до найнижчого рівня за всю історію ірано-індійських торгових відносин.

Зазначимо, що наприкінці травня міністр нафти Ірану провів переговори із главою Міненергетики Індії. На переговорах розглядалося питання про можливе збільшення закупівель іранських енергоносіїв з боку Індії.

Через істотне скорочення попиту у квітні Ірану довелося вдатися до зберігання нафти в танкерах. У результаті, в міру заповнення танкерів, Ірану довелося піти на подальше скорочення у видобутку нафти.

Досі мінімальний рівень з видобутку нафти в Ірані був показаний у вересні 2013 р. - 2,63 млн барелів на день. Це найнижчі значення з 1990 р. За оцінками Міжнародного енергетичного агентства, у квітні обсяг видобутку склав 2,65 млн барелів на день.

Читайте також: Глава МАГАТЕ висловив невдоволення у зв'язку з відсутністю прогресу в переговорах з Іраном

За попередніми оцінками, у травні видобуток впав до рівня 2,5 - 2,6 млн барелів на день. Це найнижчий показник за обсягами видобутку нафти в Ірані з 1989 р.

До початку посилення режиму санкцій проти нафтової промисловості Ірану з боку США і ЄС на початку 2011 р. обсяг видобутку нафти в Ісламській Республіці становив 3,5 млн барелів на день.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся