Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад підтвердив намір Ірану продовжувати ядерну програму, незважаючи на економічні санкції, накладені західними державами, передає телеканал Al-Arabiya. "Ми не той народ, який відступить від ядерних досліджень. Якщо хтось думає, що зможе надавити на Іран, то він безумовно помиляється і повинен змінити своє ставлення", - сказав Ахмадінежад під час прес-конференції в Тегерані.
Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад підтвердив намір Ірану продовжувати ядерну програму, незважаючи на економічні санкції, накладені західними державами, передає телеканал Al-Arabiya. "Ми не той народ, який відступить від ядерних досліджень. Якщо хтось думає, що зможе надавити на Іран, то він безумовно помиляється і повинен змінити своє ставлення", - сказав Ахмадінежад під час прес-конференції в Тегерані.
Читайте також: В ООН занепокоєні ядерною програмою Ірану
Він також підтвердив, що прямі переговори з США можливі, але малоймовірні. "Прямі переговори можливі, але потребують деяких умов, а я не думаю, що будь-які умови хороші для переговорів. Діалог повинен бути заснований на чесності та взаємній повазі. Однак я не думаю, що ситуація, подібна нинішній, у відносинах між США та Іраном може тривати довго ", - зазначив Ахмадінежад.
Він додав, що його не турбують загрози Ізраїлю завдати удару по ядерних об'єктах Ірану, а будь-які агресивні дії отримають відсіч.
Читайте також: Іран загрожує завдати по Ізраїлю превентивного удару
"Ірану нічого не буде від декількох феєрверків. Ми ніколи не були агресором. Але ми завжди добре захищали себе від будь-яких зазіхань. Вони тиснуть на нас і намагаються представити авантюристами, але в реальності все зовсім навпаки", - підкреслив Президент Ірану.
Експерти відзначають, що основною проблемою Ірану стає падіння курсу національної валюти - ріалу - по відношенню до долара через санкцій відносно паливного і фінансового секторів країни.
Читайте також: Іранський ріал за тиждень втратив п'яту частину своєї вартості
Представник Державного департаменту США Вікторія Нуланд раніше охарактеризувала існуючі санкції відносно Ірану як найбільш серйозні за весь час існування подібних обмежень. За її словами, Сполучені Штати сподіваються, що санкції дозволять Тегерану "задуматися про без'ядерний шляху".
Нещодавно США заявили, що санкції проти Національної іранської нафтової компанії (NIOC) найближчим часом будуть посилені. В добавок до наявних обмежень (заборона на купівлю іранської нафти для американських компаній) санкціям піддадуться всі іноземні банки на території США, що ведуть справи з NIOC. Нові санкції є черговою мірою з обмеження іранського експорту нафти. Мета подібної політики - змусити Тегеран припинити розробку атомної програми в зв'язку з підозрами з боку світової спільноти в розробці ядерної зброї. Офіційний Тегеран наполягає на виключно мирному характері програми.
Раніше, виступаючи в ООН, Президент США Барак Обама підкреслив, що Вашингтон "зробить все необхідне" для того, щоб Тегеран не отримав у свої руки ядерну зброю.
Як повідомлялося, 24 серпня ц.р. у Відні безрезультатно закінчилися переговори між МАГАТЕ і Іраном. "Переговори між сторонами йшли вкрай активно, проте залишаються розбіжності, що перешкоджають досягненню угоди", - зазначив головний інспектор МАГАТЕ Герман Некерт. Він додав, що надалі переговори з Іраном не плануються. Представники іранської сторони в свою чергу відзначають, що "певний успіх в переговорах був досягнутий, однак необхідно вирішити ще низку вкрай гостро стоять питань".
Читайте також: МАГАТЕ почало перевірку щодо ядерної програми Ірану
МАГАТЕ намагається отримати доступ на атомний об'єкт в м. Парчіне, де, як вважають, можуть проводитися ядерні дослідження. Західні експерти звинувачували Тегеран у тому, що той приховав докази військових досліджень в Парчіне. В Ірані відкидають звинувачення, проте відмовляються допустити міжнародних експертів на об'єкт.
До цього повідомлялося, що Іран встановив додаткове обладнання для збагачення урану, тим самим розширивши свої можливості по отриманню ізотопу радіоактивного елемента з масовим числом 235.
США, Ізраїль і країни Євросоюзу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. У той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.
Читайте також: В Ізраїлі впевнені, що Іран завершує створення ядерної зброї
Іранський уряд заявляє, що ядерна програма носить виключно мирний характер і спрямована на забезпечення країни електроенергією.
Іран - другий найбільший виробник нафти серед країн ОПЕК після Саудівської Аравії. У 2010 р. Іран перебував на третьому місці в світі за обсягами експорту нафти після Саудівської Аравії і Росії. Найбільшим споживачем іранського "чорного золота" є Китай, який закуповує 20% нафти республіки. За інформацією ОПЕК, загальна вартість річного експорту іранської нафти становить 71,6 млрд дол.