ua en ru

Іран почав завантаження в ядерний реактор паливних елементів власного виробництва

Автор: RBC.UA
Іранські ядерники почали завантаження тепловидільних елементів (ТВЕЛ) власного виробництва в науково-дослідницький реактор в Тегерані. Про це повідомляє France 24.

Іранські ядерники почали завантаження тепловидільних елементів (ТВЕЛ) власного виробництва в науково-дослідницький реактор в Тегерані. Про це повідомляє France 24.

Перший іранський тепловиділяючий елемент (ТВЕЛ) завантажив в реактор особисто Президент ІРІ Махмуд Ахмадінежад. "Президент завантажив у тегеранський реактор паливні стрижні, збагачені до 20%... це показник досягнень іранських учених", - повідомляє іранське ТБ.

Раніше інші країни відмовилися постачати ядерне паливо Тегерану.

Нагадаємо, минулого тижня Ахмадінежад заявив, що днями Іран повідомить світу про свої "великі досягнення" в області ядерних розробок. "Дасть Аллах, через кілька днів світ побачить великі досягнення в ядерній сфері", - сказав він в своєму виступі на багатотисячному мітингу в Тегерані з нагоди 33-ї річниці Ісламської революції. Президент не уточнив подробиць, однак підкреслив, що Іран ніколи не зупинить програму зі збагачення урану, і всі "потреби іранців будуть забезпечені найближчим часом завдяки роботі наших вчених-ядерників".

У ході виступу Ахмадінежад також пообіцяв не прогинатися перед Заходом у відповідь на "мову сили і образ", заявивши, що для західних країн ядерна програма Ірану - лише привід для діяльності проти розвитку іранської нації.

Зазначимо, раніше сьогодні з'явилася інформація, що Іран у відповідь на введення блоком санкцій відносно Ісламської Республіки припинив експорт нафти в шість країн Європейського союзу (ЄС), включаючи Грецію, Італію, Іспанію та Португалію. Втім Міністерство нафтової промисловості Ірану пізніше спростувало інформацію про припинення поставок, що надійшла раніше.

Як повідомлялося, минулого тижня Президент Барак Обама заявив, що США будуть тісно співпрацювати з Ізраїлем, щоб не допустити створення Іраном ядерної зброї. Обама назвав побоювання Ізраїлю з приводу ядерної програми Ірану "правомірними". Однак американський Президент додав, що, за його відомостями, Ізраїль ще не прийняв конкретного рішення по превентивній військовій операції проти Ірану.

Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран погрозив перекрити Ормузську протоку, через яку проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3-го лютого верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції і загрози Заходу. У Тегерані наполягають, що ядерна програма носить виключно мирний характер.

Переговори між Іраном і США, Великобританією, Францією, Німеччиною, Росією і Китаєм з приводу іранської ядерної програми зайшли в безвихідь рік тому. Їх відновлення поки не передбачається, незважаючи на недавні спроби Туреччини. Іран відмовляється обговорювати свою програму збагачення урану, а західні країни вважають, що без цього сенсу в переговорах немає.