Ірак за 5 років вкладе 173 млрд дол. у збільшення нафтовидобутку

Ірак має намір інвестувати 173 млрд дол. у збільшення нафтовидобутку в найближчі 5 років. Про це на прес-конференції в Басрі повідомив міністр нафтової промисловості Абделькарім аль-Луабі. За його словами, інвестиції призведуть до збільшення виручки від продажу нафти до 600 млрд дол. за аналогічний п'ятирічний період.

Ірак має намір інвестувати 173 млрд дол. у збільшення нафтовидобутку в найближчі 5 років. Про це на прес-конференції в Басрі повідомив міністр нафтової промисловості Абделькарім аль-Луабі, передає телеканал Al Arabiya. За його словами, інвестиції призведуть до збільшення виручки від продажу нафти до 600 млрд дол. за аналогічний п'ятирічний період.

В даний час в Іраку видобувається 3,15 млн бар. нафти в добу, з якої на експорт відправляється 2,5 млн бар. Доведені нафтові запаси Іраку складають 143,1 млрд бар. Світовим лідером за доведеними запасами нафти є Венесуела - тут вони досягають 296 млрд бар.

Раніше повідомлялося, що Ірак планує протягом найближчих 5 років збільшити щодобовий видобуток нафти в країні до 8-8,5 млн барр. Про це теж заявляв аль-Луабі. Він додав тоді, що країна, що почала відновлювати нафтові потужності і підписувати 3-річні контракти в другій половині 2009 р., зупинила падіння виробництва. Тепер, коли дія контрактів завершена, міжнародні компанії, що працюють на території країни, представляють уряду свої плани збільшення масштабів виробництва і реабілітації нафтового сектору.

Читайте також: Нафтовидобуток у світі в січні скоротився на 300 тис. бар. - до 90,8 млн бар./день, - МЕА

Для порівняння, в Саудівській Аравії, що є нині світовим лідером нафтовидобутку, щодня видобувають 11,6 млн бар. "чорного золота". Нестримно ростуть обсяги видобутку нафти в США. Вже в поточному році, за даними Міністерства енергетики США, загальний обсяг виробництва рідких вуглеводнів і біопалива в США повинен вирости до рекордного показника в 11,4 млн бар. на добу. Аналітики Citibank передбачають, що до 2020 р. американські нафтовики доведуть добові обсяги видобутку до 13-15 млн бар., перетворивши США на "новий Близький Схід".

Зазначимо, експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) переглянули власний прогноз зростання споживання нафти і нафтопродуктів світовою економікою в 2013 р. Прогноз був знижений щодо попереднього місяця на 90 тис. бар./день - до 90,7 млн бар./день.

Читайте також: Нафта, вугілля і газ залишаться головними джерелами енергії до 2030 р., - ВЕФ

Представники МЕА знизили прогноз зростання споживання нафти з огляду на те, що Міжнародний валютний фонд переглянув до пониження власний прогноз зростання глобальної економіки в 2013 р. до 3,5% з 3,6% місяцем раніше.

Крім того, Світовий банк переглянув у бік пониження прогноз середньої ціни на нафту в 2013 р. з 105,8 до 102 дол./бар., що майже на 3% нижче, ніж в 2012 р. При цьому, згідно з прогнозом міжнародної організації, на рівні 102 дол./бар. ціна на нафту збережеться до кінця 2014 р.

Читайте також: США можуть стати найбільшим світовим виробником нафти

У довгостроковій перспективі ціни на нафту, як очікується, впадуть (трохи) в реальному виразі на тлі зростання поставок традиційної і нетрадиційної нафти, підвищення енергоефективності і використання деяких альтернативних джерел енергії. Припущення, які лежать в основі даних прогнозів, відображають верхню межу витрат на створення додаткових нафтовидобувних потужностей, зокрема для видобутку нафти з нафтоносних пісковиків у Канаді, який в даний час оцінюється в галузі на рівні 80 дол./бар. у постійних цінах 2012 р. При тому, що ОПЕК, як очікується, продовжуватиме обмежувати обсяги видобутку нафти для підтримки цін на відносно високому рівні, дана організація може проявляти чутливість до збереження цін на дуже високому рівні через побоювання з приводу впровадження технологічних інновацій, які позначаться на нафтових цінах у довгостроковій перспективі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся