ua en ru

Ірак запросив міжнародні компанії до участі в новому нафтогазовому тендері

Автор: RBC.UA
Ірак офіційно запросив міжнародні енергетичні компанії взяти участь в новому раунді ліцензування нафтогазових родовищ. Про це сьогодні повідомив міністр нафтової промисловості країни Абдул Карім Луайбі.

Ірак офіційно запросив міжнародні енергетичні компанії взяти участь в новому раунді ліцензування нафтогазових родовищ. Про це сьогодні повідомив міністр нафтової промисловості країни Абдул Карім Луайбі, передає РБК з посиланням на Reuters.

Як очікується, новий, вже четвертий за рахунком, аукціон з розподілу іракських нафтогазових ліцензій відбудеться в листопаді 2011 р.

Як зазначав міністр нафтової промисловості Іраку в березні 2011 р., міжнародним нафтовим компаніям будуть запропоновані 12 ділянок, з яких дві третини - газові родовища, решта - нафтогазові. Блоки, які будуть виставлені на тендер, містять 29 млрд куб. м природного газу і 10 млрд бар. нафти, вказував А.Луайбі.

З грудня 2009 р. Ірак провів три міжнародні тендеру з розподілу сервісних контрактів на розробку нафтогазових ресурсів.

Нагадаємо 21 грудня 2010 р. Державна нафтова компанія Малайзії Petronas і японська Japan Petroleum Exploration (Japex) підписали сьогодні відповідну угоду з Міністерством нафтової промисловості Іраку про наміри інвестувати 7-8 млрд дол. у розробку нафтового родовища Гараф в Іраку. Запаси родовища Гараф оцінюються в 900 млн бар. Гараф входило до десятки родовищ, виставлених на другий раунд тендеру 11-12 грудня 2009 р. його запаси складають 863 млн бар. Протягом 13 років там планується видобувати 230 тис. бар. на день.

Як уже повідомлялося, консорціум, куди входять нідерландська нафтова компанія Royal Dutch / Shell і малайзійська Petronas, виграв тендер на розробку іракського нафтового родовища Маджнун. Обсяг запасів нафти на родовищі Маджнун оцінюється в 12,6 млрд бар., можливий рівень видобутку тут може скласти 600 тис. бар. на день.

Раніше, під час останнього міжнародного тендеру світові нафтові компанії не виявили інтересу до восьми родовищ Іраку. Це родовища "Кіфля" "Західний Кіфля", "Мерьян" "Камар", "Гуллабат", "Наудман", "Хашим Аль-Аммар" і Східно-Багдадське родовище. Всі вони знаходяться в центрі країни. За повідомленням влади, Ірак стане самостійно їх розробляти.

Нагадаємо, іракський уряд в 2009 р. схвалив план, який передбачає збільшення нафтовидобутку в країні на 300-500 тис. бар./добу до кінця 2010 р. Доведені запаси нафти в Іраку становлять 115 млрд бар. Це третій показник в світі після Саудівської Аравії і Ірану.

Petroliam Nasional Berhad - малазійська державна нафтова компанія, яка займається видобутком нафти і газу, переробкою вуглеводнів і збутом нафтопродуктів. Це одна з найбільших нафтових компаній у світі. Прибутки Petronas в першій половині поточного фінансового року, що почався в березні 2009 р., знизилися майже наполовину і склали 20,3 млрд рінггитів (5,98 млрд дол.) в порівнянні з торішнім показником в 38,6 млрд рінггитів. Загальний дохід впав на 37,5% - до 98,2 млрд рінггитів в порівнянні з 157,2 млрд рінггитів.