Політичні лідери Іраку дозволили уряду розпочати переговори про укладання угоди з США, що дозволила б продовжити термін перебування американського військового контингенту в цій країні. Згідно з чинним планом, американські солдати повинні залишити Ірак до кінця 2011 р., повідомляє «Голос Америки».
Політичні лідери Іраку дозволили уряду розпочати переговори про укладання угоди з США, що дозволила б продовжити термін перебування американського військового контингенту в цій країні. Згідно з чинним планом, американські солдати повинні залишити Ірак до кінця 2011 р., повідомляє «Голос Америки».
Міністр закордонних справ Іраку Хошияр Зебарі заявив, що до укладення угоди ще далеко, і поки невідомо, скільки військовослужбовців США залишиться в країні, якщо така домовленість буде досягнута.
Раніше глава Об'єднаного комітету начальників штабів США Майк Маллен визнав, що у зв'язку з досягненням угоди про долю американського контингенту виникає ряд складних політичних проблем, але підкреслив, що іракські лідери повинні прийняти рішення «якнайшвидше».
Він сказав, що після певного моменту буде занадто пізно скасовувати заплановане виведення військ і всім американським солдатам доведеться залишити Ірак. Крім того, Маллен зазначив, що будь-яке продовження термінів перебування американського військового контингенту в Іраку має передбачати гарантії юридичного імунітету для військовослужбовців США.
Маллен повідомив про це після зустрічі з прем'єр-міністром Іраку Нурі аль-Малікі. Він також звинуватив сусідній Іран у втручанні у внутрішні справи Іраку. За його словами, Тегеран озброює бойовиків, які потім здійснюють атаки на іракській землі.
Раніше офіційні особи США та Іраку висловлювали сумніви в здатності Багдада підтримувати безпеку в країні після виведення американських військ.
Нагадаємо, 31 липня радник уряду США з питань Іраку Стюарт Боуен заявив, що військові серйозно недооцінюють небезпеку нинішньої ситуації в цій близькосхідній країні. Ірак зараз - набагато більш неспокійне місце, ніж рік тому. Про це йдеться в доповіді Боуена, підготовленій для Конгресу США.
Тим часом, Вашингтон планує до кінця року повернути додому з Іраку 47 тис. американських військових. Президент США Барак Обама запропонував залишити в Іраці 10 тис. американських військових з метою підготувати іракські сили безпеки.
7 серпня 2010 р. остання бригада армії США офіційно передала іракським силам безпеки відповідальність за проведення бойових операцій в Іраку.
Нагадаємо, військовий конфлікт в Іраку почався в 2003 р. з вторгнення сил США і союзників в Ірак з метою повалення режиму Саддама Хусейна. У ході бойових дій з початку 2004 р. по серпень 2008 р. загинули близько 77 тис. місцевих жителів. За підрахунками Центрального командування США, ця цифра включає понад 60 тис. цивільних осіб та близько 14 тис. службовців іракських сил безпеки.
Слід зазначити, що на початку липня ц.р. палата представників США проголосувала за військовий бюджет в 649 млрд дол на 2012-2013 фінансовий рік. 119 млрд дол планується витратити на операції в Іраку і Афганістані, а також на збільшення чисельності особового складу збройних сил США на 1,6%.