ru ua

Баффет заробив в 2012 р. лише 423,9 тис. дол. (фото)

Автор: RBC.UA
Заробітна плата одного з найбагатших людей планети, відомого також як "пророк з Омахи", Уоррена Баффетта, за підсумками 2012 р. склала 100 тис. дол. в якості глави Berkshire Hathaway Inc., передає телеканал "Росія 24".

Заробітна плата одного з найбагатших людей планети, відомого також як "пророк з Омахи", Уоррена Баффетта (на фото), за підсумками 2012 р. склала 100 тис. дол. в якості глави Berkshire Hathaway Inc., передає телеканал "Росія 24".

Фотогалерея: Пророк з Омахи

Необхідно зазначити, що розмір заробітної плати не змінювався останні 30 років. При цьому загальний обсяг компенсацій, отриманих Баффеттом, склав 423 тис. 923 дол., що в рази менше "бонусів", одержуваних главами інших компаній і банків. З них Баффетт витратив 323 тис. 923 дол. на забезпечення власної безпеки.

У своєму довгожданому щорічному зверненні до акціонерів Баффетт заявив, що розчарований підсумками своєї роботи.

Читайте також: Баффет і Леманн купили виробника кетчупів H.J. Heinz Co за 28 млрд дол

Незважаючи на те що за підсумками 2012 р. розмір фонду досяг позначки 24,1 млрд дол., а балансовий прибуток, який отримали акціонери (включає в себе дивіденди і зростання вартості акцій), зріс на 14,4%, Баффетт визнав такі результати "вкрай слабкими".

"В дев'ятий раз за 48 років зростання балансової вартості Berkshire було меншим, ніж зростання S&P", - зазначив Баффетт.

За підсумками 2012 р. індекс S&P виріс на 16%. Основною причиною таких результатів Баффетт вважає свої невдалі спроби брати участь у великих поглинаннях.

У 2012 році фонд мільярдера інвестував у такі відомі компанії, як Wells Fargo, General Motors, DirectTV, IBM.

Торік Уоррен Баффетт писав, що у одного з найбільших банків США - Wells Fargo - справи в повному порядку. Гарна виручка, великі активи, а капіталізація на рекордно високому рівні. В результаті Баффетт купував акції банку раз у квартал. В цілому фонд інвестора Berkshire Hathaway придбав 56,2 млн акцій Wells Fargo, довівши свою частку до 8,7% з 7,6%. За обсягом акцій банк є найбільшим в Berkshire.

Читайте також: Баффет не буде купувати акції Apple і Google

У минулому році Баффет придбав 25 млн акцій General Motors. Автоконцерн GM вийшов з банкрутства в 2010 р. і робить помітні успіхи на китайському ринку. Крім того, компанія збирається оновити більше 70% модельного ряду своїх легкових і вантажних автомобілів протягом 18 місяців. З березня 2012 р. акції GM додали в ціні 12%.

Купівля акцій телекомпанії DirectTV не була особистим вибором Уоррена Баффетта. Рішення про купівлю приймали також інвестори фонду Тодд Комбс і Тед Уешлер, які фактично управляють Berkshire протягом останніх двох років. Інвестори за минулий рік вдало купили 13,7 млн акцій компанії.

Вважається, що ініціатором агресивного вкладення коштів Berkshire в DaVita Healthcare Partners був Тед Уелшер. Фонд купив 10,9 млн акцій, ставши найбільшим утримувачем акцій корпорації. Фонд Уоррена Баффетта 15,7% акцій DaVita. Основний бізнес DaVita - послуги по діалізу нирок. Акції DaVita подорожчали за минулий рік на 37%. Так що можна впевнено говорити, що Баффетт знову не прогадав.

National Oilwell Varco є одним з найбільших у країні виробників обладнання для буріння нафто - і газових родовищ. Баффет купив 5,3 млн акцій у минулому році, хоча холдинг являє собою маленьку частку 88-мільярдного портфеля акцій Berkshire. National Oilwell зазнавала збитків після економічного спаду і низьких цін на нафту: ці фактори підірвали попит на нове обладнання. Але в даний час компанія відзначає відновлення попиту. В кінці 2012 р. портфель замовлень компанії склав 11,9 млрд дол. в порівнянні з 10,2 млрд дол. в 2011 р. Акції National Oilwell подешевшали на 15% з березня 2012 р.

Читайте також: Топ-10 країн з найбільшим числом мільярдерів

У кожному кварталі 2012 р. Баффетт купував акції комп'ютерного гіганта IBM. Сумарний обсяг куплених акцій склав 4,2 млн штук. Баффетт оцінив менеджерів IBM за гарні фінансові показники. Зараз інвестфонд Berkshire володіє 68,1 млн акцій IBM, або 6%.

Berkshire Hathaway являє собою інвестиційний конгломерат, що володіє фінансовими частками в низці великих корпорацій (IBM, Procter & Gamble та ін.), а також безпосередньо керуючий низкою компаній (страховик GEICO, залізнична компанія Burlington Northern Santa Fe).