ua en ru

Інвестиційна привабливість України знизилася до рівня показників III кварталу 2009 р

Автор: RBC.UA
Індекс інвестиційної привабливості України знизився на 0,95 пункту - до рівня 2,56 за п'ятибальною шкалою, впавши до рівня показників ІІІ кварталу 2009 р. Про це сьогодні на прес-конференції заявила виконавчий директор Європейської бізнес асоціація (ЄБА) Анна Дерев'янко, передає кореспондент РБК-Україна.

Індекс інвестиційної привабливості України знизився на 0,95 пункту - до рівня 2,56 за п'ятибальною шкалою, впавши до рівня показників ІІІ кварталу 2009 р. Про це сьогодні на прес-конференції заявила виконавчий директор Європейської бізнес асоціація (ЄБА) Анна Дерев'янко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Траєкторія падіння індексу інвестиційної привабливості України - від 3,39 у ІІ кварталі 2011 р. до 2,56 у ІІІ кварталі. Це тривожний сигнал, який вказує на недостатню впевненість інвесторів у економіці та ринку країни. Причини падіння можна поділити на зовнішні - це глобальна ринкова нестабільність, адже світ, на жаль, стоїть на порозі другої хвилі рецесії та кризи, та внутрішні. Стан ринків США та Європи не може не відображатися на економіці України, і, найголовніше, сценарій розвитку ситуації невідомі. Серед внутрішніх причин передують укорінення корупції, посилення тиску владних структур на бізнес та недостатня ефективність реформ", - заявила Дерев'янко.

Крім того, маркетинг-директор InMind Олена Житник зазначила: "Основні компоненти індексу отримали наступні оцінки, які яскраво свідчать про зниження рівня впевненості інвесторів у ринку та економіці України. Оцінка поточного інвестклімату отримала найнижчі показники - 2,3, складова "зміна клімату за попередні три місяці" була оцінена на рівні 2,5, прогнози щодо інвестиційного клімату сягнули середнього значення 2,7. В оцінках тенденцій, які панують на ринку та в економіці України, респонденти відмічали домінуючи негативні тенденції. Найчастіше інвестори скаржились на посилення тиску з боку владних структур - 12%, укорінення корупції - 11%, складнощі у сфері оподаткування, особливо у відшкодуванні ПДВ та загальну ринкову нестабільність - 9%. Відповідаючи на питання про позитивні зміни та зрушення, які мали місце за ІІІ квартал цього року, дві третини респондентів відзначили, що жодної позитивної зміни не сталося. Цей факт ще раз підкреслює, що в часи ринкової нестабільності та в передчутті економічної кризи внутрішня економічна політика країни має бути більш гнучкою, прозорою та адаптованою під потреби бізнесу, який є рушійною силою розвитку та відновлення ринку".

Варто зазначити, що за даними ЄБА у другому кварталі поточного року (3,39 бали за 5-бальною шкалою), на відміну від 1 кварталу (3,4 бали за 5-бальною шкалою), інвестиційна привабливість України продемонструвала відсутність позитивної динаміки.

За словами Ганни Дерев'янко, інвестори, що працюють в Україні відзначають позитивні зміни в процедурі повернення ПДВ, однак стурбовані істотними негативними тенденціями, серед яких запровадження норм нового Податкового кодексу, слабкість заходів, спрямованих на боротьбу з корупцією і бюрократією, збільшенням кількості державних перевірок та аудитів.

Нагадаємо, що президент ЄБРР Томас Міров повідомив, що інвестиційна привабливість України впала у 2-3 кварталі 2011 р. "Всім нам трохи соромно, що Україна одна з найбільш бідних країн Європи ... І ми готові докласти зусиль для поліпшення цієї ситуації ... На жаль, індекс інвестиційної привабливості (ІІП) України за 2-3 квартал поточного року впав. Багато в чому це пов'язано з корупцією ... Боротьба з цією проблемою буде непростою. І її неможливо буде подолати, якщо не скоротити в державний апарат чиновників, піднявши їм заробтну плату ", - заявив він.

Нагадаємо, що раніше Президент України Віктор Янукович пообіцяв, що в Україні будуть створені всі умови для ефективної роботи інвесторів. Президент України підкреслив, що зараз в Україні триває регуляторна реформа, метою якої є скорочення дозвільної системи приблизно на 90%. "Мова йде про революцію в цьому напрямку", - зазначив він.

За словами Януковича, українська влада добре розуміє, що створення умов для комфортної та ефективної роботи інвесторів перш за все вигідне для самої України. "Ми на рівні законодавства будемо створювати таку систему, яка б відповідала сучасним європейським стандартам", - сказав він.
Президент України підкреслив, що в результаті реформ бізнес повинен отримати прозорі правила гри і рівні умови для всіх. "Хочу вас запевнити: шлях реформ, який обрала Україна, буде постійно поліпшувати умови роботи інвесторів. Це наша мета", - сказав Янукович.