ua en ru

ЄБРР: Індекс інвестпривабливості України впав в 2-3 кварталі 2011 р

Автор: RBC.UA
Інвестиційна привабливість України впала у 2-3 кварталі 2011 р. Про це заявив президент ЄБРР Томас Міров в ході наради іноземних та вітчизняних інвесторів на чолі з Президентом України Віктором Януковичем.

Інвестиційна привабливість України впала у 2-3 кварталі 2011 р. Про це заявив президент ЄБРР Томас Міров в ході наради іноземних та вітчизняних інвесторів на чолі з Президентом України Віктором Януковичем.

"Всім нам трохи соромно, що Україна одна з найбільш бідних країн Європи ... І ми готові докласти зусиль для поліпшення цієї ситуації ... На жаль, індекс інвестиційної привабливості (ІІП) України за 2-3 квартал поточного року впав. Багато в чому це пов'язано з корупцією ... Боротьба з цією проблемою буде непростою. І її неможливо буде подолати, якщо не скоротити в державний апарат чиновників, піднявши їм заробтну плату ", - заявив він.

За словами Мірова, необхідно прискорити процес відновлення переговорів з МВФ, що "загальмувався в останні місяці".

Президент ЄБРР також вважає, що необхідно прийняти пенсійну реформу, встановити "прозорі правила та рівні права для інвесторів у сфері АПК, тому що введення квот негативно відбилося на розвитку галузі ... наступним іспитом стане проведення земельної реформи".

Міров висловив впевненість, що "Україна може увійти в G-20, але це потребує зростання ВВП 11% щорічно. І це можливо тільки за умови повної імплементації і всіх реформ, які в якості завдання визначив Президент України".

Нагадаємо, що на початку червня глава групи радників голови Національного банку України (НБУ) Валерій Литвицький повідомив, що прямі іноземні інвестиції (ПІІ) в Україну в квітні 2011 р. склали 881 млн дол., що в 4,8 рази більше, ніж у квітні 2010 р. (183 млн дол.).

Зазначимо, що наприкінці січня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд сформував базу даних інвестиційних проектів до 2014 р. загальною вартістю 1,1 трлн грн. "В рамках доручення Президента України, на основі програми торговельно-економічних реформ до 2014 р. сформовано базу даних інвестиційних проектів за напрямками: 125 стратегічно важливих галузевих і регіональних інвестиційних проектів загальною вартістю близько 200 млрд грн, 714 інвестиційних проектів за пріоритетними напрямами економічного і соціального розвитку вартістю близько 900 млрд грн. Під частина цих проектів ми будемо залучати кошти європейських, російських, світових, фінансових структур іноземних приватних інвесторів ", - підкреслив Азаров.

Раніше перший віце-прем'єр-міністр, міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв заявляв, що, за оцінками уряду, в 2011 р. в економіку Україну буде залучено понад 100 млрд грн інвестиційних коштів.

На думку керуючого директора ІК Dragon Capital Томаша Фіали, обсяг прямих іноземних інвестицій у фінансовий сектор України в 2011 р. збільшиться на 10%. "У 2010 році прямі іноземні інвестиції склали приблизно 4,5 млрд дол. більше 40% з них - у фінансовий сектор. У 2011 ми прогнозуємо 5 млрд дол. прямих іноземних інвестицій", - сказав Фіала.

Як заявляв Азаров, Кабмін планує збільшити обсяги капітальних вкладень та інвестицій в економіку України в 2011 р. в 1,5 рази.

Відзначимо, загальний обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ), внесених в Україну, на 1 січня 2011 р. склав 44 млрд 708,0 млн дол, що на 11,6% більше обсягу інвестицій на початок 2010 р., і в розрахунку на одну особу склав 978,5 дол.

В економіку України в 2010 р. іноземними інвесторами було вкладено 5 млрд 986,0 млн дол. прямих інвестицій, що на 6,2% більше, ніж у 2009 р. - 5 млрд 634,6 млн дол.

З країн ЄС надійшло 4 млрд 605,8 млн дол. (76,9% загального обсягу), з країн СНД - 849,2 млн дол. (14,2%), з інших країн світу - 531,0 млн дол. ( 8,9%). У той же час капітал нерезидентів зменшився на 809,7 млн дол.

Інвестування здійснювалося переважно у вигляді грошових внесків і становило 5 млрд 684,8 млн дол. (95,0% вкладеного обсягу). Приріст сукупного обсягу іноземного капіталу в економіці країни, з урахуванням його переоцінки, втрат, курсової різниці тощо, за 2010 р. склав 4 млрд 655,0 млн дол.

Відзначимо, сьогодні у пленарному засіданні ради вітчизняних та іноземних інвесторів беруть участь його члени, які здійснили найбільші інвестиції в економіку України: засновник ЗАТ "Систем Кепітал Менеджмент" Ренат Ахметов, глава правління "Ощадбанку" Росії Герман Греф, керуючий партнер компанії "Ернст енд Янг" у країнах СНД, Східній Європі та Центральній Азії Джохансон, президент Американської торговельної палати в Україні Зукоскі, президент Європейської бізнес-асоціації Фіала, голова ради директорів групи компаній "Груп Ді Еф" Фірташ та інші.