ua en ru

Ініціатива України переглянути тарифи СОТ суперечить планам підписання УА, - ЄС

Автор: RBC.UA
Наміри України переглянути тарифи Світової організації торгівлі діють врозріз з планами країни підписати угоду про асоціацію і глибоку і всеосяжну угоду про зону вільної торгівлі з Євросоюзом.

Наміри України переглянути тарифи Світової організації торгівлі (СОТ) діють врозріз з планами країни підписати угоду про асоціацію (УА) і глибоку і всеосяжну угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Євросоюзом. Про це говориться в повідомленні представництва ЄС в Україні.

"Ми також хотіли б підкреслити, що дії України в рамках ст. 28 GATT (генеральної угоди по тарифах і торгівлі) діють проти державних інтересів самої України в підписанні і ратифікації УА і ЗВТ. Важко примирити це повідомлення з буквою і духом ЗВТ", - підкреслює представництво ЄС.

На користь всіх членів СОТ, Україні слід відкликати своє повідомлення про перегляд тарифів, зазначає ЄС.

Читайте також: Намір України переглянути тарифи в рамках СОТ створює небезпечний прецедент, - посольство США

"З тих пір, як Україна представила своє прохання в минулому жовтні, ЄС веде послідовну і дуже чітку лінію проти цієї пропозиції. ЄС вважає, що ст. 28 GATT, згідно з якою Україна зробила своє повідомлення, не призначена для перегляду такої великої частини зобов'язань по приєднанню до СОТ, і немає прецеденту для таких серйозних змін, особливо так швидко після приєднання до організації. Нашу думку розділяє переважна більшість членів СОТ, більше 120 з них висловили свої побоювання з приводу наміру України на засіданні генеральної ради, що проходила в грудні 2012 р.", - говориться в повідомленні.

Представництво ЄС в Україні також висловило здивування коментарем урядового уповноваженого з євроінтеграції Валерія П'ятницького про те, що ЄС не надав ніякої інформації для відкликання намірів України.

Раніше посольство США в Україні прокоментувало вислови П'ятницького в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна", де він обгрунтовував позицію офіційного Києва в спробах України переглянути свої зобов'язання в рамках Світової організації торгівлі. Як відзначає посольство США, цей намір України створює небезпечний прецедент для організації, а неспокій Вашингтона розділяють більше 100 держав.

Читайте також: СОТ закликає Україну відкликати заявку на перегляд тарифів

Нагадаємо, у вересні 2012 р. Україна повідомила державам-членам СОТ про свій намір переглянути свої зобов'язання відносно тарифів по правилах СОТ з метою активізації внутрішнього виробництва. Перегляд може торкнутися 370 тарифних ліній.

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Ігоря Прасолова, з погляду України мова йде про немасштабні зміни в тарифних позиціях в районі 2,5%, оскільки, коли укладалася угода з СОТ, мова йшла про 12 тис. тарифних позицій, а зараз Україна хоче переглянути лише 371.

Читайте також: ЄС вимагатиме від України компенсації за зміну тарифів в рамках СОТ

Київ має намір добитися перегляду митних ставок на техніку для промислового виробництва їжі, а також на побутову техніку: холодильники і пральні машини. Крім того, пропонується змінити експортні ставки на сільськогосподарську і ветеринарну техніку, а також ставки на легкові автомобілі (включаючи мікроавтобуси) і вантажну техніку. У таких умовах оренда мікроавтобуса тепер буде обходиться дорожче. У хімічній промисловості є намір переглянути ставки на карбонати.

Якщо переговори не принесуть успіху, Україна може підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торгових партнерів право підвищити власні тарифи. Держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань.