Рівень споживчих цін у Китаї в квітні знизився на 0,1% порівняно з березнем і виріс на 3,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Ціни виробників зменшилися на 0,7% і виросли на 0,2% порівняно з березнем.
Рівень споживчих цін у Китаї в квітні знизився на 0,1% порівняно з березнем і виріс на 3,4% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Ціни виробників зменшилися на 0,7% і виросли на 0,2% порівняно з березнем, передає телеканал "Росія 24".
Це на 0,1% більше, ніж очікували економісти, опитані Reuters.
Зниження темпів інфляції викликано скороченням темпів зростання цін на продовольство. За минулий місяць вони збільшилися на 7% порівняно з минулим роком. Ціни на окремі групи товарів, такі як свинина і свіжі овочі, знижувалися останні кілька тижнів.
Слід зазначити, що в цілому рівень зростання цін третій місяць поспіль залишається нижче встановленого урядом рівня в 4,0% (у січні було 4,5%, що викликало стурбованість аналітиків).
Втім, експерти не виключають, що інфляційний тиск може посилитися завдяки росту зарплат. Мінімальний рівень оплати праці в Шанхаї - фінансовому центрі країни - починаючи з 1 квітня збільшився на 13% до 1450 юанів.
На думку економістів з Nomura Holdings, зниження швидкості росту цін дозволить монетарній владі Китаю зосередитися на підтримці економічного зростання. За опитуваннями аналітиків, проведеним Reuters, Народний банк Китаю знизить вимоги до рівнів резервів у цьому році на 1,5%.
Китайська економіка показує непогані темпи розвитку. Рівень промислового виробництва збільшився на 12% порівняно з минулим роком. У березні виробництво збільшилося на 11,9%.
Китайській економіці необхідно додаткове кредитне стимулювання. У квітні обсяг нових кредитів, за інформацією Reuters, склав 700 млрд юанів, а на велику четвірку китайських банків припадає менше 200 млрд юанів.
Темпи зростання ВВП КНР в I кварталі, за підрахунками Національного статистичного бюро країни, склали 8,1% проти 8,9% в IV кварталі. Обсяг промислового виробництва в березні виріс на 11,9%, а роздрібні продажі збільшилися на 15,2%, інвестиції в нерухомість - на 23,5%.
Нагадаємо, Китай цього року чекає істотне уповільнення економічного зростання. За підсумками 2011 р. Пекін відзвітував про зростання ВВП на 9,2%. Однак до кінця року уповільнення зростання китайської економіки стало очевидним. Експерти Національного бюро статистики КНР відзначають, що уповільнення темпів зростання ВВП пов'язане з посиленням кредитно-грошової політики, що пов'язано із заходами уряду Китаю зі стримування інфляції в країні.
Щоб впоратися з інфляцією і не допустити перегріву економіки, влада підвищує процентні ставки і підвищує резервні вимоги для великих фінансових інститутів. Торік Народний банк Китаю підвищував базові процентні ставки по річних кредитами і депозитами три рази.
Зазначимо, багато аналітиків прогнозують уповільнення зростання китайської економіки в 2012 р. до рівня 8%. Однак, сама влада пішла на більш радикальне зниження орієнтира зростання національної економіки - прем'єр-міністр Вень Цзябао раніше оголосив про цифру 7,5%, щоб дати економіці більше простору для уповільнення, коли уряд буде проводити обіцяні економічні і соціальні реформи в очікуванні майбутньої передачі влади.
Раніше влада Китаю пообіцяла стабілізувати експорт і підтримати імпорт в 2012 р., щоб врівноважити торгівлю, намагаючись змінити баланс економіки та ізолювати її від впливу зниження світового попиту.