Інфляція в єврозоні у травні прискорилася до 1,4% у річному вираженні
Інфляція в єврозоні у травні 2013 р. прискорилася до 1,4% в річному вираженні. Про це свідчать дані Статистичного управління Європейського союзу (Eurostat).
Читайте також: ЄЦБ готовий знову знизити облікову ставку, - Драгі
Інфляція в регіоні прискорилася щодо квітневого рівня в 1,2%, який був найнижчим з лютого 2010 р.
Споживчі ціни в зоні обігу єдиної європейської валюти у травні 2013 р., порівняно із травнем 2012 р., за попередніми даними, зросли на 1,4%. Аналітики також очікували на зростання показника на 1,4%.
Темпи зростання споживчих цін у єврозоні знаходяться нижче цільового рівня, встановленого Європейським центральним банком (ЄЦБ), - 2%.
Основним драйвером зростання споживчих цін стало подорожчання продуктів харчування, алкоголю і тютюну (3,3%) і послуг (1,4%). Ціни на енергоносії знизилися на 0,2% після скорочення на 0,4% місяцем раніше.
Читайте також: Єврозона більше не є головним ризиком для світової економіки, - Шойбле
Більше того, інфляція без урахування цін на паливо, їжу й алкоголь склала всього 1,2% порівняно з 1% місяцем раніше. Згідно із прогнозом ЄЦБ, інфляція у єврозоні в поточному році складе 1,6%, у 2014 р. - 1,3%.
Повні дані щодо інфляції у єврозоні та Євросоюзі з розкладкою по вхідних до блоку країнах будуть оприлюднені Eurostat 14 червня 2013 р.
Напередодні у травні повідомлялося, що ЄЦБ може розширити список заходів проти дефляції. За словами члена правління банку Пітера Прета, недолік позикового фінансування у європейських фінансових інститутів може зашкодити росту економіки і небажаним чином знизити інфляцію.
"У нас одна мета - цінова стабільність. Якщо цій меті буде що-небудь загрожувати, то ми можемо розширити список заходів проти дефляції", - сказав Прет. При цьому він відмовився пояснити, до яких заходів може вдатися ЄЦБ.
Читайте також: У ЄС немає кризи євро, - Президент Литви
Тим часом, дефляція є протилежністю інфляції, тобто веде до зниження цін. Це, своєю чергою, викликає зниження інвестицій і серйозно заважає економічному зростанню.
Нагадаємо, в січні глава ЄЦБ Маріо Драгі заявляв, що економіка країн єврозони почне відновлюватися у другій половині 2013 р. На його думку, найбільш важливою метою для єврозони на даний момент є подолання роздробленості на фінансових ринках.
А ось у Єврокомісії ситуацію оцінюють більш песимістично - рецесія в економіці єврозони у 2013 р. продовжиться, при цьому зростання не буде до 2014 р.
Зазначимо, що у 2013 р. криза у Європі може досягти піку, коли сукупний державний борг у єврозоні перевищить 95,1%.
Читайте також: Індекс економічних настроїв у єврозоні у травні 2013 р. підвищився на 0,8 пункту - до 89,4 пункту