Фондові торги в Японії 22 вересня завершилися зниженням індексу Nikkei на 2,07%. Основним негативним чинником для ринку акцій стали новини із США.
Фондові торги в Японії 22 вересня завершилися зниженням індексу Nikkei на 2,07%. Основним негативним чинником для ринку акцій стали новини із США.
Напередодні Федеральна резервна система (ФРС) США повідомила, що скоректує свій портфель цінних паперів, підвищивши частку облігацій з більш тривалими термінами обігу. Американський Центробанк має намір до кінця 2012р. придбати казначейських облігацій США, термін погашення яких настає через 6-30 років на суму 400 млрд дол, і продати такий же обсяг казначейських облігацій, до погашення яких залишається не більше трьох років. Ця програма, пояснює ФРС, націлена на зниження довгострокових процентних ставок і подальше полегшення фінансових умов в економіці.
Крім того, ФРС оголосила про додаткові заходи підтримки іпотечного ринку, що ніяк не може вийти з кризи. Тепер Федеральний резерв буде реінвестувати надходження від облігацій, у яких завершується термін обігу і забезпечених іпотекою, у нові іпотечні облігації, тоді як раніше ці надходження спрямовувалися на купівлю казначейських облігацій.
ФРС також зберегла ключову облікову ставку (так звану "ставку по федеральних фондах") в діапазоні 0-0,25% річних, повторивши намір утримувати ставку на винятково низькому рівні щонайменше до середини 2013р.
Азіатські інвестори сприйняли новини негативно, сумніваючись у тому, що це допоможе втримати економіку США від кризи. Зокрема, японські інвестори опинилися в лідерах зниження. Акції автомобілебудівних концернів Honda Motor і Mitsubishi Motors впали в ціні на 3,9% і 3% відповідно. Аналогічну динаміку продемонстрували і їх провідні конкуренти: папери Nissan Motor подешевшали на 2,9%, а найбільшого в світі концерну Toyota Motor - на 1,7%.
Також серед експортерів в червоній зоні закрилися і виробники електроніки. Цінні папери компанії Hitachi подешевшали на 3,8%, її конкурента Toshiba - на 3,1%. Провідні в країні виробники цифрових камер Canon і Nikon продемонстрували зниження котирувань на 1,5% і 1,2%.
Спадом відзначився і фінансовий сектор Японії. Акції найбільшого в країні банку Mitsubishi UFJ подешевшали на 1,5%. Котирування його основних конкурентів Mizuho і Sumitomo Mitsui знизилися більш значно - на 1,8%.
За підсумками торгів 22 вересня ц.р. індекс Nikkei знизився на 180,90 пункту (-2,07%) і склав 8560,26 пункту. Курс долара до ієни виріс на 0,63 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,94 ієни/дол.
Напередодні торги в Японії завершилися зростанням індексу Nikkei на 0,3% після публікації індексу випереджальних економічних показників Китаю за липень ц.р. За підсумками торгів 21 вересня ц.р. індекс Nikkei зріс на 26,37 пункту (+0,3%) і склав 8747,61 пункту. Курс долара до ієни знизився на 0,14 ієни по відношенню до курсу попереднього торгового дня і склав на закритті торгів 76,31 ієни/дол.