ua en ru

Імпорт китайських товарів у США збільшився в серпні до рекордних 35,3 млрд дол

Автор: RBC.UA
Імпорт китайських товарів у США зростає, збільшившись у серпні до рекордних 35,3 млрд дол. (+6,1%).

Імпорт китайських товарів у США зростає, збільшившись у серпні до рекордних 35,3 млрд дол. (+6,1%), повідомляє РБК.

На цьому тлі торговий дефіцит США з Китаєм теж встановив новий рекорд - 28 млрд дол, про що свідчать дані Міністерства торгівлі країни. Попередній рекорд був встановлений в жовтні 2008 р. - тоді американці отримали дефіцит з Китаєм на рівні 27,9 млрд дол.

Перекоси в торгівлі з КНР призвели до того, що негативне сальдо торгового балансу США в серпні 2010 р. зросло на 3,7 млрд дол. - до 46,35 млрд дол. Дефіцит виявився більше, ніж очікував ринок: напередодні публікації аналітики, опитані Reuters, прогнозували його на рівні 44 млрд дол.

Обсяг імпорту США в серпні 2010 р. становив 200,2 млрд дол. (+2,1% порівняно з липнем 2010 р.), обсяг експорту - 153,9 млрд дол (+0,2%). При цьому в річному обчисленні імпорт в США зріс на 24%, а експорт зі США - на 18%.

Зростання китайського імпорту, швидше за все, викличе нову хвилю критики адміністрації США з приводу курсу юаня. Протягом багатьох років Вашингтон намагається схилити Китай до більш вільного курсу юаня, небезпідставно вважаючи, що курс китайської національної валюти занижений і це дає китайським експортерам перевагу.

Проте Пекін гне свою лінію, утримуючи юань на вигідних країні позиціях і не відпускаючи його у вільне плавання. Зайву доларову виручку влади Китаю складають у резерви, які тільки за вересень зросли майже на 200 млрд дол, досягнувши рекордних 2,65 трлн дол.

Нагадаємо, 16 серпня представник США на переговорах у СОТ Рон Кірк зробив заяву, що Пекін штучно створює невигідні умови американським компаніям, які постачають до КНР зі США сталь, яка використовується в електроенергетиці, а також компаніям, що надають послуги на ринку електронних платежів.

Зважаючи на ситуацію, США звернулися до Світової організації торгівлі (СОТ) з проханням надати допомогу у врегулюванні торгового спору з Китаєм.

Раніше, 6 вересня ц.р. відбулася зустріч голови Національної економічної ради США Ларрі Саммерса і представників КНР, на якій китайська сторона пообіцяла вжити заходів для збільшення обсягу імпорту сировини та високотехнологічного обладнання, а також знизити мита для імпортерів.

Як відзначали експерти, ці заяви стали відповіддю на критику з боку США відносно слабкого юаня, який дає китайським експортерам невиправдані цінові перевагу, а також, що профіцит торгового балансу КНР обумовлений пріоритетом експорту над імпортом. Тим не менш, ніяких конкретних кроків керівництвом Китаю запропоновано не було.

Відзначимо, профіцит торгового балансу Китаю росте з кожним місяцем. Так, в липні 2010 р. цей показник досяг 28,7 млрд дол. - максимальної позначки за 18 місяців. При цьому обсяг експорту з КНР збільшився на 38% в річному численні і склав 145,5 млрд дол. Крім того, за підсумками липня зріс обсяг товарів, експортованих у США і Євросоюз. У той же час зненацька скоротився обсяг імпорту. Так, якщо в червні цей показник зріс на 34,1% у річному вирахуванні, то в липні зростання імпорту склало 22,7%.