Міжнародна корпорація з імен та адрес у Інтернеті ICANN ухвалила рішення про виділення Україні національного домену ".укр". Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації.
Міжнародна корпорація з імен та адрес у Інтернеті ICANN ухвалила рішення про виділення Україні національного домену ".укр". Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформації.
За словами голови Держінформнауки Володимира Семиноженка, подібне рішення є важливим кроком на шляху побудови в Україні інформаційного суспільства. Він вважає, що відтепер інформаційні ресурси стануть більш доступними, оскільки можна користуватися українською мовою.
В.Семиноженко повідомив, що перехід на національний домен потребує відповідної підготовки технічної інфраструктури, що буде вестись у межах координаційної ради Українського мережевого інформаційного центру.
Нагадаємо, 28 серпня ц.р. В.Семиноженко заявляв, що управління Інтернетом повинне здійснюватися державою, бізнесом і громадянським суспільством, при цьому всесвітню мережу неможливо розглядати в системі національного законодавства. У той же час, за його словами, роль держави в управлінні вищою доменною зоною, а також в інших принципових питаннях ніхто не відміняв. В.Семиноженко також вказав, що всі доменні питання зараз є настільки заплутаними, а спроби їх дозволу - настільки непродуктивним, що більш доцільним є використання альтернативних шляхів, зокрема реєстрація кириличного домену, наприклад ".укр".
Відзначимо, 13 травня 2010 р. у РФ почав роботу перший національний кириличний домен .рф. Росія стала першою країною, яка отримала національний країновий домен верхнього рівня.
Нагадаємо, 6 травня вперше в історії в Інтернеті з'явилися доменні імена, цілком написані не на латиниці. Першими країнами, де доменні імена можна вводити арабською справа наліво, стали Єгипет, Саудівська Аравія і ОАЕ. До цього користувачі, наприклад, у Єгипті могли використовувати арабські букви, але при цьому домен вищого рівня - тобто закінчення адреси, що позначає країну - писався латиницею (у разі Єгипту це закінчення було .еg).
У планах ICANN - введення можливості використовувати нелатинські доменні імена в 21 країні. Всього можливість використовувати нелатинські адреси отримають користувачі, що говорять на 11 різних мовах. Глава ICANN Рід Бекстром назвав запровадження нової системи інтернет-адрес історичною подією.
Варто відзначити, що розробка системи розпізнавання імен сайтів та їх ідентифікації з відповідним IP-адресою інтернет-ресурсу йшла з 2008 р. Перед розробниками стояло завдання "навчити" цю систему впізнавати букви з алфавітів інших мов.
ICANN була заснована американським урядом у 1998 р. для впорядкування розвитку Інтернету. У вересні 2009 р. американська влада під тиском критики послабили контроль над діяльністю ICANN, яка з 1 жовтня отримала автономний статус.