Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA) вважає, що збитки галузі у зв'язку з простоями, викликаними виверженням вулкана в Ісландії, стануть навіть більш значними, ніж збитки, понесені через теракти 11 вересня 2001 р.
Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA) вважає, що збитки галузі у зв'язку з простоями, викликаними виверженням вулкана в Ісландії, стануть навіть більш значними, ніж збитки, понесені через теракти 11 вересня 2001 р., повідомляє РБК з посиланням на Reuters.
Про це заявив сьогодні глава IATA Джованні Бізіньяні. За його словами, авіаперевізники у зв'язку з простоями втрачають по 250 млн дол щоденно, хоча раніше представники IATA оцінювали збитки галузі "тільки" в 200 млн дол. на день.
Ситуація, в якій опинилися авіакомпанії, ускладнюється ще й тим, що європейська влада виявилась нездатною на "адекватні дії", щоб подолати негативні наслідки виверження вулкана в Ісландії.
"Це просто немислимо, що європейським міністрам транспорту знадобилося цілих п'ять днів на те, щоб організувати телеконференцію з даного питання, особливо враховуючи той факт, що глобальна фінансово-економічна криза і так вже коштувала європейській економіці мільярди євро", - сказав Д.Бізіньяні.
Глава IATA також відзначив, що в даний момент необхідно знайти шляхи, щоб поступово відкрити повітряний простір і дозволити літакам знову підніматися в небо. "Необхідно приймати рішення, грунтуючись на реальній ситуації, а не на теоретичних висновках", - стверджує Д.Бізіньяні. На його думку, одна з основних проблем полягає в тому, що повітряний простір закрили виключно виходячи з того, що вулканічний попіл може нашкодити двигунам літаків і при цьому не стали працювати над пошуком рішення, яке не завдало б шкоди безпеці польотів.
Сьогодні пройде телеконференція міністрів транспорту Євросоюзу. На ній має бути прийняте рішення про подальші дії європейської влади у зв'язку з триваючою активністю вулкана в Ісландії. У зв'язку з цим Д.Бізіньяні висловив надію, що результатом зустрічі стане конкретний план дій.
Глава IATA підкреслив, що сьогодні також відбудеться екстрена нарада Міжнародної організації цивільної авіації при ООН з даного питання.
На даний момент повітряні простори 17 європейських держав залишаються закритими. Вулканічний попіл, який паралізував авіасполучення в Європі, утворився в результаті виверження вулкана Ейяфьяллайекюль в Ісландії. В даний час попіл поширився на південь до Туреччини і на схід до Єнісею.
Нагадаємо, вчора глава Єврокомісії Жозе-Мануель Баррозу оголосив про скликання екстреного засідання міністрів транспорту країн Європейського союзу. На засіданні будуть обговорюватися економічні збитки від заборони польотів цивільної авіації над Європою через наслідки виверження вулкана в Ісландії.
Тим часом вчора, європейські авіакомпанії почали проводити тестові польоти. У неділю, 18 квітня, літак голландської компанії KLM Royal Dutch Airlines здійснив пробний політ над територією Нідерландів, в процесі якого він пролетів через хмару вулканічного попелу. У результаті цього ніяких пошкоджень повітряне судно не отримало.
Німецька Lufthansa і французька Air France також оголосили про початок пробних польотів.