ua en ru

І.Кильчицька: "Ми до виборів готові завжди"

Автор: RBC.UA
Інтерв'ю із заступником голови Київської міської державної адміністрації Іреною Кильчицькою.

Все чіткіше вимальовувалася перспектива проведення дострокових виборів в столиці. Де-факто виборчу кампанію вже почали як претенденти на пост мера Києва, так і нинішні власті. Про можливі перевибори, про конфліктні моменти у відносинах між київською владою і опозицією, а також про поточні справи міста РБК-Україна вдалося поспілкуватися із заступником голови Київської міської державної адміністрації Іреною Кильчицькою.

РБК-Україна: З чим пов'язана більш відкрита політика, яку київські власті стали проводити останнім часом? Готуєтеся до дострокових виборів?

Ірена Кильчицька: Вся річ у тому, що раніше, при старих каденціях Київради рішення приймалися кулуарно, в сесійний зал журналісти не допускалися, нічого відкрито не обговорювалося, це все було закрито, і по великій домовленості між бізнесом і політичними структурами. Ми ж, я маю на увазі команду Черновецького, постійно удосконалюємося і намагаємося оптимізувати свою роботу, зробити її ефективнішою і більш відкритою. Опозиція це розуміє, бачить те, що ми все сильніше зміцнюємося з кожним днем, і тому постійно йде на створення шумових ефектів. Якби раніше, за часів Омельченка, всі рішення ухвалювалися б публічно, а ми б це відмінили, а зараз до цього повернулися - ваше питання мало б свою значущість. Оскільки це не так, оскільки ми постійно удосконалюємося, проводимо відкриті засідання, запрошуємо журналістів, коментуємо всі важливі, резонансні питання і так далі, навколо цього починаються спекуляції, оскільки це зовсім не подобається опозиції. І коли вже звинувачення від них перевищили терпимий рівень, то ми пішли на ще більш відкриту демонстрацію своїх позицій.

РБК-Україна: Які Ви бачите перспективи проведення дострокових виборів?

І.К.: Законних підстав для проведення дострокових виборів мера Києва немає. Але якщо вони знайдуться, ми до виборів готові завжди. Кияни покажуть, що вони думають про нашу роботу, і за всіма нашими прогнозами і підрахунками на сьогоднішній день у разі перевиборів опозиція отримає того ж Черновецького, тільки в два рази сильнішого. Я повторю, ми завжди готові до виборів!

РБК-Україна: Ви вважаєте, що у Леоніда Черновецького є шанси на перевиборах мера Києва?

І.К.: Почнемо з того, що і на попередніх виборах політики, політологи і експерти не чекали приходу до влади Черновецького. Це дуже серйозний гравець, мало того, Черновецький - одинак, за ним не стоять ніякі великі бізнес-структури, політичні сили, фактично він одноосібно добився успіху, як в бізнесі, так і в політиці. Він непередбачуваний. Перш за все, тим, що з ним неможливо домовитися. І він не "лягає" ні під одну політичну або бізнес силу. Він - людина високих принципів, і людина, яка робить дійсно реальні справи, а не декларує їх, і не закидає популістські гасла.

РБК-Україна: Ви говорите про спекуляції опозиції. Що мається на увазі?

І.К.: Наприклад, я приведу останній факт, який стосується безпосередньо моєї діяльності. 4 га землі Жовтневої лікарні з 2002 по 2005 р. було віддано приватним забудовникам, за незрозумілими умовами, з неясними інвестиційними зобов'язаннями. Коли ми підняли це питання, в пресі почала з'являтися інформація, що ми хочемо забрати землю Жовтневої лікарні. Що там ще можна забрати ви мені скажіть? Ми зараз якраз хочемо все повернути. І я винесла це питання на земельну комісію з тим, щоб відмінити всі попередні рішення сесії Київради. І таких прикладів дуже-дуже багато. Йдеться про те, що закривається і перепрофільовується магазин "Українські ласощі" на Богдана Хмельницького. Так мені цинічно ставить питання із цього приводу депутат, який зараз відноситься до Блоку Кличка, нібито опозиційного, який три каденції вже є депутатом Київради, і сам п'ять років тому особисто голосував за рішення про приватизацію цього магазина. Тобто вони умисно, усвідомлено хочуть маніпулювати незнанням киян і суспільства, і ми зараз вимушені це все демонструвати.

РБК-Україна: Зараз багато говорять про незаконну роздачу землі в Києві. Як Ви це прокоментуєте?

І.К.: Ви подивіться, наприклад, на Київську обласну раду. Там більше 50% займає одна з опозиційних сил в Київраді - БЮТ, яка більше всіх кричить в Києві про земельні питання. Подивіться за півтора роки, скільки було спущено з молотка земель в Київській області, за що голосувала БЮТ, і ця земля, варто відзначити, відводилася саме для лідерів БЮТ різного рівня.

РБК-Україна: У Вас є конкретні цифри і факти?

І.К.: А ви візьміть самі і підніміть. А то, що вони постійно критикують нашу діяльність в Київраді, викликано тільки тим, що не мають можливості здійснити свої плани в Києві. Тому що вони тут також збиралися проводити таку ж земельну політику. Їм просто не дають, і вони не можуть заспокоїтись.

РБК-Україна: А є у Вас інформація, скільки в Києві зараз знаходиться землі у власності міста? Як багато роздала її нинішня Київрада?

І.К.: Я знаю, що за останні 10 років було роздано божевільну кількість землі, але, по моєму, 90% з неї було роздано за часів Омельченка. Але про це ніхто не говорив, тому що роздавалась ця земля у тому числі і для представників тих політичних сил, які нині називають себе опозицією. Ми практику такої роздачі землі прибрали, і саме це одне з основних питань нашої політики.

РБК-Україна: Які нововведення упроваджуватимуться на ринок паркувальних послуг?

І.К.: Ми зараз розробляємо ряд серйозних змін. Зокрема, будуть впроваджені квартальні талони. Крім того, водії зможуть здійснювати оплату за допомогою мобільного телефону. Планується, що вже з січня наступного року 80% всіх платежів за паркування здійснюватимуться безготівково. Крім того, ми готуємо інвестиційні договори, плануємо проведення інвестиційних конкурсів для того, щоб залучити інвесторів для будівництва нових паркінгів, для розширення за рахунок існуючих територій нових паркувальних місць. Плануємо також в близькому майбутньому ввести заборону на паркування в дворах, звичайно ж, за узгодженням з жителями.

РБК-Україна: Наскільки нові паркінги, про які Ви говорите, будуть доступними для водіїв?

І.К.: Ну дивіться самі, паркінги - це річ недешева. Але якщо ви купуєте машину, ви повинні знати на що ви йдете. У всьому світі, навіть якщо у вас є машина, але ви не можете оплачувати в'їзд в центр міста, як це в Лондоні, наприклад, і в деяких інших містах, якщо ви не можете оплачувати дорогі паркінги - ви доїжджаєте до метро, паркуєтеся на недорогому паркінгу в спальному районі, сідаєте в метро і далі пересуваєтеся куди вам треба. Не може бути так, що ви купуєте машину в кредит за 15-20-30 тис дол., їздите і паркуєтеся де хочете, організовуєте пробки, а платити за в'їзд в центр міста або за паркування ви не можете.

РБК-Україна: Які кадрові зміни планує провести найближчим часом КМДА як в самій своїй структурі, так і на підвідомчих підприємствах?

І.К.: Я хочу сказати, що ніколи нічого нового ви не зробите, опираючись на старі керівні кадри. Тому що якби вони могли щось зробити, вони б це зробили свого часу. Тому це логічна ідея: якщо ми відповідаємо за результат, то ми повинні ставити на керівні пости менеджмент, якому ми довіряємо, який є професійним, який може робити реформи.

РБК-Україна: Тобто ротації продовжуватимуться...

І.К.: Там, де неефективна робота - там, безумовно, вони продовжуватимуться.

РБК-Україна: А Ви можете назвати конкретні відомства або комунальні підприємства, роботою керівників яких Ви незадоволені?

І.К.: Ні, поки не можу назвати. Поки у мене таких відомостей в тих напрямах, якими займаюся я, немає. Я вже максимально все на своїх об'єктах поміняла.

РБК-Україна: Як виконується бюджет міста на цей рік?

І.К.: Бюджет виконується в запланованому режимі.

РБК-Україна: Що планується по бюджету наступного року?

І.К.: Буде істотне збільшення. Зокрема, плануємо збільшення витрат на медичну галузь, на виплати соціальної допомоги пенсіонерам, які ми зараз проводимо у розмірі 50-75-100 грн. Також ми збираємося збільшувати надбавку до зарплат медиків, вчителів, працівників соціальної сфери. На всі ці потреби наступного року буде направлено мінімум у півтора рази більше коштів, ніж цього року.

РБК-Україна: Чи підвищуватимуться в Києві ціни на продукти харчування, зокрема, на хліб?

І.К.: Є рішення сесії Київради про те, щоб на хліб, на соціальні його сорти, це хліб український, батон, ціни не піднімалися. Щоб ціна на них не мінялася до кінця року. Після нового року, я думаю, нічого не зміниться. Батон в Києві найдешевший в Україні - гривня сорок. Але при цьому йдуть дотації з міського бюджету виробникам хліба. З приводу цін на продукти харчування. Ми намагаємося регулювати ціни на соціальну групу товарів, зокрема на хліб, муку, олію, ковбасу варену, м'ясо куряче, яйце куряче, сир знежирений і т.д., з тим, щоб утримувати торгову надбавку на рівні не більше 5%. Тим часом, я хочу сказати, що йде загальна тенденція до подорожчання, росте курс євро, ви знаєте. І багато інгредієнтів, фарбників, тих що додаються в продукти харчування, імпортуються з Європи. Тобто, хочемо ми цього або не хочемо, ще є об'єктивні чинники, які від нас не залежать, а ми від них залежимо дуже сильно. Тому це питання дуже важливе, і це питання більше державне.

Розмовляв Володимир Драбчук