ua en ru

Хорошковський: Україна працює над планом підвищення внутрішніх цін на газ

Автор: RBC.UA
Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ, що є умовою відновлення кредитів МВФ, критично важливих для країни. Про це сказав перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.

Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ, що є умовою відновлення кредитів МВФ, критично важливих для країни. Про це сказав перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.

В інтерв'ю Reuters він також додав, що переговори з МВФ тривають.

"Ми говоримо про умови продовження програми та можливості отримання наступного траншу. Ці переговори йдуть постійно, я в них брав участь, коли був у Вашингтоні, впевнений, що делегація, яка поїде в кінці квітня на переговори, також буде піднімати ці питання. Вони не знімаються з порядку денного", - сказав Хорошковський.

"Дуже важливо створити систему адресної допомоги і після цього перейти до прийняття рішення, за яким графіком підвищувати тарифи до економічно обгрунтованого рівня".

"І уряд, і МВФ, ми прагнемо до введення економічно обумовлених тарифів. Але ми намагаємося пояснити МВФ, що підвищення тарифів має передувати інша робота".

Ще тиждень тому Хорошковський говорив, що виконання вимоги МВФ про підняття тарифів не вирішить проблеми покриття собівартості газу. Він зазначив, що навіть за умови підняття ціни в умовах нинішнього законодавства в Україні велика категорія людей, які сьогодні не потребують державної субсидії, потрапить до цієї категорії.

Раніше Хорошковський заявив, що позиція МВФ щодо підвищення тарифів на газ в Україні залишається жорсткою.

Питання тарифів на газ стало каменем спотикання торік, коли Україна втратила можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол.

Востаннє місія МВФ працювала в Україні восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

Згідно з оцінками Світового банку, нині існує ризик розірвання чинної угоди про кредитну програму stand-by України з МВФ.
2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол. Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях Україна хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол. А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу ОВДП і держоблігацій.

Зазначимо також, що Україна хоче реструктуризувати борг перед МВФ. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 г, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна буде мати право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Однак, за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, на сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд ще не надає механізму щодо реструктуризації боргу.