ua en ru

Хорошковський: Підвищивши тарифи на газ, Україна не вирішить проблему покриття його собівартості

Автор: RBC.UA
Виконання вимоги МВФ про підняття тарифів не вирішить проблему покриття собівартості газу. Про це під час інвестиційної конференції повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський, передає кореспондент РБК-Україна.

Виконання вимоги МВФ про підняття тарифів не вирішить проблему покриття собівартості газу. Про це під час інвестиційної конференції повідомив перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський, передає кореспондент РБК-Україна.

"Якщо ми сьогодні за пропозицією МВФ підняли би ціни в два рази (тарифи), то ми всього досягли б близько 25-30% собівартості ціни газу. Тобто, ми все одно не вирішуємо цієї проблеми", - заявив Хорошковський.

Він зазначив, що навіть за умови підняття ціни в умовах нинішнього законодавства в Україні велика категорія людей, які сьогодні не потребують державної субсидії, потраплять в цю категорію. "Відповідно, все одно потрібно розраховувати навантаження на бюджет. Відповідно, треба розраховувати наші можливості з компенсацій. На це питання треба дивитися в комплексі", - зазначив перший віце-прем'єр.

"Я хочу створити таку систему компенсації при монетизації наших пільг, що дозволить давати субсидію тим людям, які її потребують. Сьогодні, очевидно, що дотація ціною сама нерозумна", - додав він.

Раніше Хорошковський заявив, що позиція МВФ щодо підвищення тарифів на газ в Україні залишається жорсткою.

Питання тарифів на газ став каменем спотикання торік, коли Україна втратила можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол..

Востаннє місія МВФ працювала в Україні восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань.

Програма співпраці України та МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 роки. Одразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

Згідно з оцінками Світового банку, нині існує ризик розірвання чинної угоди про кредитну програму stand-by Україні з МВФ. 2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях України хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу ОВДП і держоблігацій.

Зазначимо також, що Україна хоче реструктуризувати борг перед МВФ. Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що Україна попросить МВФ рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 р, новим кредитом в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна буде мати право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Однак, за словами віце-прем'єр-міністра України, міністра соціальної політики Сергія Тігіпка, на сьогоднішній день Міжнародний валютний фонд ще не надає механізму щодо реструктуризації боргу.