Білорусь є незручним суперником для збірної України. Причому це стосується не тільки останніх років, але і золотих часів українського хокею. Варто лише сказати, що останні два матчі (якщо не враховувати листопадові спаринги в Києві) наша національна збірна програла з рахунком 2:7 і 1:9. І остання зустріч географічних сусідів не стала для нас винятком - розгром 6:0.
Білорусь є незручним суперником для збірної України. Причому це стосується не тільки останніх років, але і золотих часів українського хокею. Варто лише сказати, що останні два матчі (якщо не враховувати листопадові спаринги в Києві) наша національна збірна програла з рахунком 2:7 і 1:9. І остання зустріч географічних сусідів не стала для нас винятком - розгром 6:0.
Читайте також: Хокей: Збірна України програла Данії господарям олімпійського відбору
Білорусь - Україна- 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)
Голи: 1:0. Філічкін (Угаров, Китаров, 1:25), 2:0. Кольцов (Степанов, Денисов, 29:59), 3:0. Степанов (Денисов, Чорноокий, 31:33), 4:0. Калюжний (Угаров, 54:06), 5:0. Сенькевич (Степанов, Філічкін, 54:40), 6:0. Мелешко (Кулаков, Китаров, 56:08 - більш.).
Білорусь: Коваль. Денисов - Чорноокий, Горошко - Філічкін, Казнадій - Стасенко. Демагін - Калюжний - Угаров, Кулаков - Китаров - Мелешко, Кольцов - Стась - Степанов, Михальов - Дрозд - Стефанович, Сенькевич.
Україна: Напненко. Наваренко - Полоницький, Люткевич - Побєдоносцев, Кугут - Петрухно, Алексюк - Ладигін. Міхнов - Бондарєв - Торяник, Квітченко - Гніденко - Тимченко, Благий - Черненко - Німенко, Рамазанов, Караульщук.
У порівнянні з першим матчем склади обох команд зазнали серйозних змін. У білорусів Сергій Дємагін замінив Костянтина Кольцова, від чого виграли обидві ланки, а також відбулися зміни у парах захисників.
У нашій команді місце дискваліфікованого Олега Шафаренка зайняв Артем Гніденко. Проте ще під час першого періоду ротація носила тотальний характер. То Артем Бондарєв виходить з Дмитром Німенком та Романом Благим, то через дві зміни він же діє з Олегом Тимченком та Максимом Квітченком. То Сергій Черненко виходить у першій ланці, то вже його бачимо з Олександром Торяником та Андрієм Міхновим. Лише в другій 20-хвилинці картина розподілу за ланками стала більш чіткою.
А розпочалося все із.. взяття наших воріт. Українські захисники забули на дальній стійці Андрія Філічкіна, якому не забракло майстерності вразити порожній кут воріт Напненка.
Надалі гра йшла на зустрічних курсах. У складі нашої команди моменти для взяття воріт мали Сергій Черненко та Олег Тимченко. У білорусів прекрасні нагоди для того аби відзначитись втратили Костянтин Кольцов (шайба влучила в поперечину) та двічі Сергій Дємагін (в обох випадках бездоганно зіграв Напненко).
У другому періоді команди обміняли влучними пострілами по захисниках: в українців дісталося Василю Полоницькому, у білорусів розбили ніс Володимиру Денисову. А потім матч почав нагадувати вчорашнє протистояння українців та данців. В середині періоду неначе грім серед ясного неба шайба опинилась у сітці воріт Напненка. Після кидка від синьої лінії шайба відлетіла на п'ятак, де її намагався переправити у ворота Костянтин Кольцов. У підсумку - рикошет від ключки Миколи Ладигіна і рахунок вже 2:0 на користь наших суперників.
Минуло лише півтори хвилини як на табло вже горіли 3:0. Це Андрій Степанов після входу до зони українців відразу потужно кинув у ближній верхній кут воріт Напненка. Голкіпер «Донбасу-2» із цим кидком справитися не зміг і змушений був витягувати шайбу із сітки власних воріт. На цьому, за великим рахунком, гру було зроблено.
У третьому періоді українці мали дві хороші нагоди для того, аби нарешті закинути першу шайбу на турнірі. Не зовсім вдався кидок Андрію Міхнову, а за три хвилини до цього шайба щонайменше тричі могла побувати у воротах Віталія Коваля, проте небесна канцелярія була за голкіпера.
А завершилось все традиційним для матчів між білорусами та українцями розгромом. Спочатку несподіваний кидок Олексія Калюжного застав зненацька Євгена Напненка. 24-річний воротар лише змінив траєкторію польоту шайби, а Олександр Побєдоносцев не зумів підстрахувати голкіпера.
Потім свою індивідуальну майстерність продемонстрував 13-й за статусом нападаючий білоруської команди Артем Сенькевич. Восьмий номер червоно-зелених протягнув шайбу до нашої зони і точно кинув у кут воріт - Напненко навіть не зреагував.
А поставив крапку у матчі Дмитро Мелешко. Форвард мінського «Динамо» виявився найспритнішим на п'ятачку наших воріт і з близької відставні розстріляв Напненка. Ці три шайби наша команда пропустила лише за дві хвилини...
Тож у підсумку команда Олександра Кулікова зазнає другої поразки на турнірі і втрачає шанси на потрапляння до Сочі. Білоруси ж мають сподіватися, що команда Данії переможе Словенію. Перемога ж балкарців у основний час виведе команду Матьяжа Копітара на Олімпійські Ігри.
Використані матеріали ФХУ