В передвиборній гонці за крісло президента з прогнозованим результатами виборів у США лідирує Хілларі Клінтон. Біографія подружжя Білла Клінтона, держсекретаря і сенатора штату Нью-Йорк в матеріалі Dialy.
Батьки Хілларі жили в Чикаго і були парафіянами Баптистської церкви. У батька був бізнес в сфері текстильної промисловості, мати займалася домашнім господарством. Хілларі Дайан Родем народилася 26 жовтня 1947 року. Родина виховувала ще двох молодших дітей - хлопчиків Тоні і Х'ю.
З раннього дитинства Хілларі виявляла цілеспрямованість, вважалася однією з кращих учениць у класі, а крім школи також займалася баскетболом і плаванням. Брала участь у спортивних змаганнях і здобула багато нагород. Дівчинка мріяла про космічних польотах, хотіла стати першою жінкою-космонавтом і навіть написала лист в NASA, отримавши пізніше відповідь, що жінок вони не беруть.
У 18 років вона вступила до коледжу Уелслі, а після його закінчення навчалася на юридичному факультеті університету Єля. У студентські роки Хілларі захопилася громадською діяльністю і очолила організацію молоді "Молоді республіканці Уелслі".
Майбутній політик отримала ступінь доктора права Єльського університету і в 1973-му влаштувалася на роботу до Фонду захисту дітей. А також протягом року Хілларі вивчала дитячу медицину в профільному навчальному центрі при Єлі.
Знайомство з майбутнім чоловіком Біллом значно вплинуло долю Хілларі. У 1975 році вони одружилися, і юридичну кар'єру Клінтон змінила на політичну.
Молода і цілеспрямована жінка всіляко допомагала своєму чоловікові пробитися до влади. За складеною з її участю передвиборної кампанії в 1976 році Білл Клінтон став генеальным прокурором, а через два роки - губернатором штату Арканзас.
Паралельно Хілларі будувала свою кар'єру. В 1978 році вона була обрана одним із членів правління Корпорації юридичних послуг, а також займалася громадською діяльністю в галузі медицини.
У 1992 році Білл Клінтон за підтримки Хілларі здобув перемогу на президентських виборах. За активну участь у передвиборній кампанії, американці дали їй прізвисько "співпрезидент". Після обрання чоловіка главою держави Хілларі протягом року очолювала комітет реформування системи охорони здоров'я. Потім займалася питаннями захисту прав жінок та дітей Америки.
У майбутнього держсекретаря США був і свій бізнес. Клінтон в 1993 році прийняла пропозицію зайняти посаду керуючого корпорацією Wal-Mart і стала фінансово незалежною від чоловіка.
протягом дванадцяти років президентства Білла Клінтона, Хілларі вникала в усі державні справи і придбала великий досвід політика. Холодну і розважливу першу леді Клінтон вважають найвпливовішою господинею Білого дому.
У 2000-му її обрали сенатором штату Нью-Йорк, а в 2008 році на президентських виборах Хілларі була однією з найбільш ймовірних кандидаток на перемогу. Але практично перед голосуванням Клінтон зняла свою кандидатуру і виступила на підтримку Обами.
Новий президент запропонував Хілларі очолити Державний департамент, і в січні 2009 року екс-перша леді Америки стала держсекретарем. На цій посаді Клінтон получиа прізвисько "яструб" за те, що проявила себе амбітним і жорстким керівником. В питаннях військової політики вона виступала за радикальні заходи щодо ісламського екстремізму. Про період роботи на посаді держсекретаря Клінтон написала мемуари "Важкі розвилки". Главою Держдепу Гілларі була до 2013 року, після чого знову продовжила активну громадську діяльність щодо захисту прав жінок і дітей.
Про бажання знову брати участь у президентських перегонах Клінтон оголосила в 2015 році. Її кандидатуру на пост президента схвалили на з'їзді демократичної партії. Головним опонентом Клінтон став відомий мільярдер Дональд Трамп.
Дебати суперників збирали біля екранів десятки мільйонів американців. За результатами теледуелей Хілларі Клінтон симпатизує більша кількість американців. На даний момент, згідно прогнозами виборів у США, вона випереджає Дональда Трампа.
Приватне життя кандидата на посаду президента США кілька разів потрапляла в епіцентр скандалів. Найгучнішою стала історія, пов'язана зі зрадою її супуруга з Монікою Левінські. Проте Хілларі з гідністю вийшла з цієї ситуації, назвавши подію змовою проти глави держави.
Ще одним гучним скандалом, який використовував проти Клінтон її опонент на пост президента Трамп, було оприлюднення даних особистої електронної пошти, якою вона користувалася у службових цілях, будучи на посаді держсекретаря. Ці дії за законом вважаються злочином. Однак після перевірки листування з'ясувалося, що секретних даних в листах не було, тим не менш, більше сотні документів засекретили.
Подружжя Клінтон вже 41 рік в шлюбі та, незважаючи на гучний скандал зі зрадою чоловіка, їх сім'ю вважають міцною і щасливою. 1980 року Хілларі народила дочку Челсі-Вікторію, а Білл став єдиним на той момент чоловіком в США, який погодився бути присутнім на пологах дружини.
Після закінчення Стенфорду Челсі працювала в благодійному фонді батька, а в 2010-му році вийшла заміж за банкіра Марка Мезвінскі.
Весілля пари була грандіозною, бюджет заходу оцінили в кілька мільйонів доларів. У 2014 році Білл і Хілларі стали бабусею і дідусем. Челсі народила дівчинку Шаролотту, а через два роки – сина Эйдона.