Генеральний секретар ліванського ісламістського руху "Хезболла" Сайеед Хасан Насралла заявив 17 серпня, що у його однодумців достатньо сил, щоб "перетворити в пекло" життя сотень тисяч ізраїльтян. Лідер угрупування, обвинуваченій в тероризмі, виступив із погрозою атакувати єврейська держава точковими ракетними ударами.
Генеральний секретар ліванського ісламістського руху "Хезболла" Сайеед Хасан Насралла заявив 17 серпня, що у його однодумців достатньо сил, щоб "перетворити в пекло" життя сотень тисяч ізраїльтян. Лідер угрупування, обвинуваченій в тероризмі, виступив із погрозою атакувати єврейська держава точковими ракетними ударами.
Завдати максимальної шкоди Ізраїлю "Хезболла" зможе порівняно невеликою кількістю пусків, впевнений її лідер. На думку аналітиків, за словами політика криється загроза терористичних актів проти ядерних об'єктів єврейської держави
Насралла підкреслив, що напад його однодумців на Ізраїль може бути тільки вимушеним. Заява фундаменталістського лідера прозвучали на тлі закликів Тель-Авіва поставити заслін атомній програмі Ірану силою.
Зазначимо, що з часу свого заснування в 1982 році шиїтська ісламістська організація "Хезболла" підтримує тісні зв'язки з Тегераном. Згідно із заявою Насралли, Іран дасть силову відповідь Ізраїлю, якщо той нанесе удар по його ядерних об'єктах. "Іран сильний і хоробрий. Всі ми знаємо, що відповідь ісламської республіки на атаку своїх ядерних об'єктів буде вселяє жах", - цитує ісламіста Reuters.
Ісламістський рух було засновано в 1982 р. під час вторгнення військ єврейської держави в Ліван. Останнє за часом зіткнення єврейської держави і "Хезболли" відбулося в 2006 р. Тоді в ході боїв було вбито 160 ізраїльських солдатів і близько 1200 жителів Лівану, частина з яких належала до прихильників руху.
Нагадаємо, що вчора Президент Ізраїлю Шимон Перес заявив, що його країна не чинитиме жодних агресивних дій проти Ірану до початку листопада. Саме тоді в США повинні відбудуться президентські вибори. Перес також виступив проти одностороннього удару по Ірану. Незважаючи на те, що Перес має широку підтримку населення Ізраїлю, хоч і повноваження його як Президента досить обмежені, його заява жорстко розкритикував прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху. "Шимон Перес забув про те, яку роль в Ізраїлі грає Президент. Він забув про своїх трьох великих помилках в оцінці безпеки країни. Він здійснив свою основну помилку в 1981 р., коли виступив проти бомбардування іракського ядерного об'єкта, і, до удачі для громадян Ізраїлю, прем'єр-міністр Менахем Бегін його не послухав", - сказав один з прихильників Нетаньяху.
Варто також зазначити, що Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад сьогодні виступаючи в Тегеранському університеті, назвав факт існування Ізраїлю на карті світу "образою для людства". Він також заявив, що у своєму конфлікті з цією державою Іран прагне "захистити гідність" всіх людей.
Цю заяву вже засудив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун. "Генеральний секретар засуджує ці образливі і розпалюють ворожнечу заяви", - наголошується в повідомленні ООН. На думку Пан Гі Муна, своїми висловлюваннями світові лідери повинні знижувати, а не підвищувати напруженість.
Нагадаємо, що Ізраїль цього року вже неодноразово заявляв про намір завдати удару по ядерних об'єктах Ірану. У Тегерані наполягають на винятково мирному характері своїх атомних досліджень. Західні держави ввели ряд санкцій проти енергетичного і фінансового секторів економіки Ірану.
Нагадаємо, на початку березня на зустрічі Президента США Барака Обами і прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху, говорилося про необхідність дипломатичного вирішення іранської ядерної проблеми. США, Ізраїль і ряд країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю.
Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ раніше повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран пригрозив перекрити Ормузьку протоку, через яку проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3-го лютого верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції та погрози Заходу.
Крім того, іранські військові заявили про готовність завдати удару по будь-якій території, що буде використана для нанесення удару по Ісламській Республіці.
Американська розвідка не сумнівається, що Іран здатний створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. У той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт. Слід зазначити, що за неофіційною інформацією, Ізраїль також володіє ядерною зброєю.